Czują się tu jak w swoim domu

2023-03-26 14:02:12(ost. akt: 2023-03-26 14:21:29)

Autor zdjęcia: ŚDS w Piasutnie

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie nie mają czasu na nudę. W poszczególnych salach aktywnie spędzają czas na rehabilitacji, różnych warsztatach i rozwijaniu zainteresowań.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie filia im. Jerzego Lanca w Piasutnie przeznaczony jest dla osób dorosłych przewlekle psychicznie chorych,
upośledzonych umysłowo oraz dla osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

Celem Domu jest wspieranie i aktywizowanie oraz zwiększenie zaradności i samodzielności życiowej uczestników. Kształtowanie u uczestników nawyków celowej aktywności i motywacji własnej. Nauka poprawnego funkcjonowania w rodzinie i środowisku społecznym , podejmowanie ról społecznych. Przeciwdziałanie izolacji społecznej uczestników, integracji społecznej, rozwijanie i podtrzymywanie u uczestników zainteresowań życiem społecznym i kulturowym. Uzyskanie i utrzymanie przez uczestników dobrej kondycji fizycznej ( rehabilitacja) i psychicznej.
W placówce funkcjonują różne sale, w których uczestnicy mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz aktywnie spędzać czas. Są to sale: rozwijania zainteresowań kulturalnych, treningu kulinarnego, artystyczna, komputerowa, promocji zdrowia, gospodarstwa domowego i robótek ręcznych, treningu ruchowego i fizjoterapii oraz pedagogiczna i treningu budżetowego.
Obrazek w tresci

Uczestnicy ŚDS w Piasutnie uczestniczą w różnych warsztatach oraz świętują uroczystości. W tym roku obchodzono Walentynki oraz Dzień Kobiet. 14 lutego przygotowano kartki walentynkowe, zabawy, quizy, loterie fantowe oraz słodki poczęstunek wykonany przez uczestników sali kulinarnej. 8 marca panowie składali paniom życzenia, były występy muzyczne i taneczne, kwiaty wykonane w sali artystycznej, upominki i stroje wykonała przez salę gospodarstwa domowego i robótek ręcznych.
Również ze współpracą Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie zorganizowana została metamorfoza uczestniczek.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5