Podsumowanie projektu „Profilaktyka Smyka”

2023-03-22 08:40:23(ost. akt: 2023-03-22 08:45:13)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Komendę Powiatową Policji w Szczytnie odwiedzili uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie, którzy wraz z nauczycielami realizowali projekt pn. „Profilaktyka Smyka”. Podczas podsumowania funkcjonariuszka wręczyła dzieciom dyplomy potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia oraz drobne upominki.
„Profilaktyka Smyka” to kompleksowe działanie, które ma na celu w łatwy sposób przestrzec oraz uświadomić najmłodszych jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w życiu codziennym. „Na ratunek Poli” jest zbiorem 13 rymowanych historyjek, w których tytułowa bohaterka musi zmierzyć się z niebezpiecznymi sytuacjami. Wydostać się z opresji pomaga jej bohater w niebieskim mundurze – policjant.
W poniedziałek (20.03.2023r.) uczniowie II klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie odwiedziły szczycieńską jednostkę, w której odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pn. „Profilaktyka Smyka”. Dzieci brały udział w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez nauczycieli w oparciu o scenariusze zajęć o bezpieczeństwie. Co ważne, Pola nie jest idealna, nie zawsze potrafi się właściwie zachować, ale dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z przeciwnościami. Dlatego i policjanci i pedagodzy liczą na to, że te wierszyki, z którymi zapoznali się najmłodsi, staną się cenną dla nich lekcją.

Podczas podsumowania projektu, policjantka wręczyła dzieciom dyplomy potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności radzenia sobie w sytuacji zagrożenia oraz drobne upominki, które będą przypominać dzieciom o Poli i udziale w projekcie „Profilaktyka Smyka”. Funkcjonariuszka przeczytała uczniom bajkę pn. „Kłopotliwy kask”.

Wręczenie dyplomów stało się doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad jakich powinni przestrzegać. Z uwagi na zbliżającą się wielkimi krokami porę roku, która sprzyjała będzie aktywnemu spędzaniu czasu na wolnym powietrzu, policjantka przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze, rolkach oraz hulajnodze. Dodatkowo, przypomniała dzieciom o zasadach przechodzenia przez jezdnię oraz o korzystaniu z elementów odblaskowych.
Podczas spotkania, policjantka oprowadziła uczniów po komendzie oraz wykonała dzieciom odbitki linii papilarnych, które, na pamiątkę wizyty w jednostce, dzieci zabrały ze sobą do domów.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5