26-letni złodziej sklepowy zatrzymany. To co zdołał ukraść, sprzedawał przygodnie napotkanym osobom

2023-03-21 12:18:29(ost. akt: 2023-03-21 12:25:12)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Już po raz kolejny dociekliwość i profesjonalizm szczycieńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży. Tym razem w ręce policjantów wpadł 26-letni złodziej sklepowy, który na terenie Szczytna dokonywał kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych. Straty oszacowano na kwotę ponad 2,5 tys. złotych. Złodziejowi grozi kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni ze szczycieńskiej komendy prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży ze sklepów znajdujących się na terenie Szczytna. Łupem złodzieja padały głównie alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, dzięki wykonanym czynnościom operacyjnym i zabezpieczonym materiale dowodowym wpadli na trop 26-letniego mieszkańca Szczytna.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna dopuścił się licznych przestępstw przeciwko mieniu w krótkich odstępach czasu. Łączna suma strat spowodowana przez podejrzanego przekroczyła kwotę 2,5 tysiąca złotych.

26-latek został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mieszkaniec Szczytna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Okazało się, że wszystko co zdołał ukraść, sprzedawał przygodnie napotkanym osobom.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży w warunkach recydywy grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5