Kierujący z promilami wyeliminowani z ruchu drogowego

2023-03-17 09:01:49(ost. akt: 2023-03-17 09:04:57)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Szczycieńscy policjanci zatrzymali prawa jazdy za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierujący volkswagenem i kierująca bmw mieli w organizmach po ponad 1,5 promila alkoholu. W takim stanie, kierująca bmw uderzyła w tył pojazdu marki toyota na ulicy Kochanowskiego w Szczytnie.
W środę (15.03.2023r.) przed godziną 09:00 policjanci z Referatu Ruchu Drogowego szczycieńskiej komendy w trakcie patrolu miejscowości Zieleniec zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Autem kierował 35-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia, po południu na ulicy Kochanowskiego w Szczytnie kierująca bmw uderzyła w jadący przed nią pojazd marki toyota, którym podróżował 82-letni mieszkaniec Szczytna. Policjanci szczycieńskiej „drogówki”, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że 40-letnia mieszkanka Szczytna nie zachowała bezpiecznej odległości za poprzedzającym ją pojazdem. Jak się okazało, to nie była jedyna przyczyna. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście, uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Za spowodowanie kolizji, 40-latka odpowie przed sądem.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawa jazdy. Dodatkowo, odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że oprócz tego, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą poważne konsekwencje prawne, to przede wszystkim pijani kierowcy narażają na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Ryzyko jazdy po alkoholu jest ogromne!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5