Policyjny dozór za znęcanie się nad partnerką

2023-03-16 13:31:10(ost. akt: 2023-03-16 13:35:07)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała policyjny dozór wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad partnerką. 42-latek stosował wobec swojej partnerki przemoc psychiczną oraz fizyczną.
Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy w sobotę (11.03.2023r.) został poinformowany o awanturze w jednym z lokali na terenie Szczytna. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 42-latek wszczął awanturę ze swoją partnerką, podczas której ją pobił. Śledczy ustalili, że mężczyzna od stycznia 2023 roku stosował wobec swojej partnerki przemoc psychiczna oraz fizyczną. W trakcie awantur wyzywał pokrzywdzoną oraz bił ją po całym ciele. W trakcie prowadzonych czynności, szczycieńscy funkcjonariusze, jeszcze tego samego dnia zatrzymali 42-latka. Mundurowi przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się nad partnerką.

Na wniosek szczycieńskich policjantów, Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała wobec 42-latka policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, musi informować o każdym wyjeździe i powrocie, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, musi na określony czas opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie oraz wpłacić poręczenie majątkowe.

Fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
http://www.niebieskalinia.info/

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5