Zatrzymani trzej kierujący – jeden pod wpływem alkoholu, dwaj bez prawa jazdy

2023-02-06 09:41:54(ost. akt: 2023-02-06 15:15:43)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

W miniony weekend policjanci ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. W Wielbarku zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę VW pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch kierujących bez uprawnień oraz pracowali na miejscu kolizji drogowej.
W czwartek (02.02.2023r.) przed godziną 23:00 do oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Szczytnie na ulicy Targowej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki Dacia. Za kierownicą Audi znajdował się 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, a Dacią kierował 42-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mężczyznom nic się nie stało, byli trzeźwi. Policjanci nałożyli na 20-latka mandat karny za spowodowanie kolizji.

W sobotę (04.02.2023r.) po godzinie 01:00 na ulicy Warszawskiej w Szczytnie funkcjonariusze szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 23-latek nie posiada prawa jazdy. Policjanci skierowali sprawę mężczyzny do sądu. Odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Tego samego dnia (04.02.2023r.) około godziny 23:00 w Wielbarku na ulicy 11-go Listopada policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Volkswagen. Pojazdem kierował 24-letni mieszkaniec Wielbarka. Policjanci przebadali kierującego alkomatem. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. W jego organizmie znajdował się ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przewieźli do szczycieńskiej jednostki. 24-Latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

W niedzielę (05.02.2023r.) przed godziną 21:00 w Olsztynach policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Za kierownicą znajdował się 29-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.
Każdego dnia funkcjonariusze pełniący służbę na drodze czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Ujawniają i eliminują z ruchu drogowego tych, którzy łamią obowiązujące przepisy. Zatrzymują kierowców którzy, jak się okazuje w trakcie kontroli, w ogólnie nie powinni wsiąść za kierownicę.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5