Kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy

2023-01-31 08:37:05(ost. akt: 2023-01-31 08:54:30)

Autor zdjęcia: WSPol w Szczytnie

W dniach od 23 do 27 stycznia br. na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie policjanci szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dziesięciu policjantów, w trakcie pięciodniowego kursu specjalistycznego, przygotowywało się do odpowiedniego reagowania i podejmowania skutecznych działań ratowniczych w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego.
Policjanci podczas realizacji programu szkolenia przygotowywani są do udzielania pierwszej pomocy podczas pełnienia codziennej służby oraz do działań w sytuacjach nadzwyczajnych, a także podczas zdarzeń o charakterze masowym.

Policjanci w trakcie zajęć doskonalili również umiejętności badania osoby poszkodowanej, prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych, dzieci i niemowląt. Funkcjonariusze uczyli się również w jaki sposób tamować krwotoki z kończyn oraz miejsc przejściowych, zaopatrywać rany głowy, klatki piersiowej, brzucha, stabilizować złamania oraz wielu innych czynności ratowniczych.

W trakcie kursu, instruktorzy przygotowali wiele pozorowanych zdarzeń, aby kursanci mogli skonfrontować teorię z praktyką. Kurs zakończył się egzaminem praktycznym polegającym na udzielaniu pomocy w trakcie interwencji policyjnej.
Obrazek w tresci

Źródło: WSPol w Szczytnie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5