Trwają ferie zimowe – policjantka spotkała się z dziećmi w Świętajnie

2023-01-27 11:22:49(ost. akt: 2023-01-27 11:25:15)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

W czasie ferii uczestniczą w przedsięwzięciach organizowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. W Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbyło się spotkanie z dziećmi. Policjantce w spotkaniu towarzyszyła policyjna zeberka – sierż. Pas Trenerka.
W poniedziałek (23.01.2023r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbyło się spotkanie z dziećmi w ramach prowadzonych od 13 stycznia br. działań „Bezpieczne Ferie 2023”. W województwie warmińsko-mazurskim ferie rozpoczęły się już w poniedziałek (23 stycznia). Szczycieńscy policjanci, nawet w czasie przerwy zimowej dążą do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Dlatego biorą udział w spotkaniach, podczas których informują dzieci o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

W Świętajnie spotkanie poprowadziła policjantka profilaktyki społecznej st. sierż. Joanna Manelska. Mówiła o przepisach ruchu drogowego, bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię oraz korzystaniu z elementów odblaskowych. Zachęcała do wybierania właściwych miejsc do zimowych zabaw. Przestrzegała przed zagrożeniami i informowała jak postępować w sytuacjach niebezpiecznych. W czasie spotkań przeprowadziła również z dziećmi symulację rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego. Następnie omówiła poszczególne elementy rozmowy, czyli najważniejsze i kluczowe informacje, które należy przekazać podczas zgłoszenia.
Obrazek w tresci

Podczas spotkań, st. sierż. Joannie Manelskiej towarzyszy dobrze znana już dzieciom policyjna maskotka – sierż. Pas-Trenerka. Policjantka przeczytała dzieciom bajkę o Poli pt. „Kruchy lód”. Obecne na spotkaniu dzieci otrzymały od funkcjonariuszki odblaski.

Policjantka przypomniała również o konkursie plastyczno-filmowym w ramach akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na konkurs pn. "Śnieżny Dekalog" można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowy spot filmowy. Na potrzeby przedsięwzięcia została uruchomiona specjalna strona internetowa policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku. Strona ta zawiera materiały informacyjne, fotorelacje z działań Policji w całej Polsce oraz regulamin konkursu plastyczno-filmowego.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5