Policjanci ze Szczytna zatrzymali kolejne trzy poszukiwane osoby

2023-01-26 12:02:31(ost. akt: 2023-01-26 12:14:01)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci w ramach zadań do służby sprawdzają miejsca zamieszkania osób poszukiwanych oraz miejsca, w których mogą się ukrywać. Zdarza się, że osoby poszukiwane zatrzymywane są podczas przeprowadzania interwencji bądź rutynowej kontroli drogowej. Przekonała się o tym 21-letnia pasażerka Volkswagena. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Policjanci zatrzymali również dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy zasądzone kary odbędą w zakładzie karnym.
W poniedziałek (23.01.2023r.) przed godziną 10:00 policjanci ze Szczytna zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 26-letni mieszkaniec gminy Rozogi poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu w zakładzie karnym spędzi 75 dni za niestosowanie się do zastosowanego wobec niego środka zabezpieczającego.

Tego samego dnia przed godziną 22:00 policjanci „drogówki” zatrzymali w Szczytnie na ulicy Żeromskiego do kontroli drogowej Volkswagena. Za kierownicą pojazdu znajdował się 23-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Na miejscu pasażera siedziała 21-letnia mieszkanka Szczytna. Policjanci zweryfikowali dane kierowcy, pasażerki oraz pojazdu, którym się poruszali. Okazało się, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a pasażerka jest poszukiwana. Mundurowi skierowali sprawę 23-latka do sądu. Mieszkanka Szczytna zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości została zatrzymana na 48 godzin do wykonania niezbędnych czynności z jej udziałem.

We wtorek (24.01.2023r.) około godziny 16:00 do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przyszedł 55-letni mieszkaniec Szczytna. Okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z decyzją sądu ma do odbycia karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

Zadaniem funkcjonariuszy policji podczas pełnionej służby jest między innymi ustalenie miejsca pobytu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci w ramach pełnionych obowiązków sprawdzają miejsca zamieszkania osób poszukiwanych oraz miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Przed służbą zapoznawani są z personaliami osób, które mają zasądzoną karę pozbawienia wolności. Ujęcie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5