Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych tematem spotkań w przedszkolach i szkołach

2023-01-23 08:36:58(ost. akt: 2023-01-23 08:43:15)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu w czasie zbliżających się ferii zimowych to zadanie priorytetowe wszystkich funkcjonariuszy. W ramach działań profilaktycznych, których głównym celem jest informowanie dzieci i młodzieży jak uniknąć pojawiających się zagrożeń, szczycieńscy policjanci w minionym tygodniu przeprowadzili zajęcia informacyjno – edukacyjne. W poszczególnych spotkaniach uczestniczyła również znana już dzieciom policyjna maskotka, czyli sierż. Pas-Trenerka.
Ostatni tydzień, czyli tydzień poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych, to bardzo intensywny czas dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W minionym tygodniu, w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2023” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu szczycieńskiego.

W poniedziałek (16.01.2023r.) policjantka zespołu profilaktyki społecznej st. sierż. Joanna Manelska udała się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie. Następnego dnia (wtorek, 17.01.2023r.) st. sierż. Joanna Manelska odwiedziła przedszkolaków z „Jasia i Małgosi” w Kamionku i Przedszkole Gminne przy ul. Łomżyńskiej w Szczytnie. Policjantka spotkała się także tego dnia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Również we wtorek, dzielnicowy gminy Dźwierzuty, mł. asp. Grzegorz Trojanowicz udał się do uczniów Szkoły Podstawowej w Rumach. Z kolei w środę (18.01.2023r.) st. sierż. Joanna Manelska przeprowadziła spotkanie z przedszkolakami w Nowinach, a dzielnicowy asp. sztab. Dariusz Berendt odwiedził przedszkolaków z „Promyczka” w Szczytnie. W piątek (20.01.2023r.) dzielnicowy gminy Szczytno mł. asp. Maciej Boszko wspólnie ze szczycieńską profilaktyczką udali się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipowcu i Szkoły Podstawowej w Szymanach, gdzie spotkali się z uczniami tych szkół. Dodatkowo st. sierż. Joanna Manelska spotkała się z dziećmi z Przedszkola „Fantazja” w Szczytnie.
Obrazek w tresci

Policjanci podczas spotkań opowiedzieli najmłodszym o zasadach bezpiecznego korzystania z czasu wolnego podczas zimowego wypoczynku. Spotkania te odbywają się w ramach działań zaplanowanych przez szczycieńskich policjantów, które mają na celu przygotować najmłodszych do aktywnego, ale zarazem rozsądnego korzystania z ferii zimowych. Funkcjonariusze przypomnieli również uczniom o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, wybieraniu odpowiednich miejsc do zabaw, a także przestrzegali przed ewentualnymi zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać.
Obrazek w tresci

Dodatkowo poinformowali o tym, jak unikać sytuacji, które mogą okazać się niebezpieczne dla ich życia i zdrowia. Najmłodszym przypomnieli numery alarmowe służb ratunkowych oraz poinstruowali co należy zrobić w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.
Obecna na spotkaniach policyjna zeberka – sierż. Pas-Trenerka pomagała policjantom w przekazywaniu najważniejszych informacji dotyczących bezpieczeństwa, w tym także zasad przechodzenia przez jezdnię. Przypomniała dzieciom o tym, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.
Na spotkaniach policjanci przeczytali dzieciom bajkę o Poli pt. "Kruchy lód".

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5