Kolejni poszukiwani w „rękach” szczycieńskich policjantów

2023-01-22 21:33:19(ost. akt: 2023-01-22 21:38:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna podawał się za swojego brata, bo sam był osobą poszukiwaną. Tego samego dnia policjanci zatrzymali także poszukiwanego 48-latka na terenie gminy Jedwabno. Mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.
W środę 18 stycznia szczycieńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn.
Mundurowi udali się do jednego z mieszkań na terenie gminy Jedwabno. Pod wskazanym adresem zastali 48-latka. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach informatycznych. Potwierdzili, że 48-latek jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna zgodnie z wyrokiem sądu ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież.

Kilka godzin później, dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące interwencji w sklepie spożywczym w Szczytnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że zgłoszenie dotyczyło 30-letniego mieszkańca Szczytna. Mundurowi zweryfikowali dane, które podawał mężczyzna. Początkowo podawał on dane swojego brata. Chciał oszukać funkcjonariuszy, ponieważ sam był osobą poszukiwaną. 30-Latek ma do odbycia karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież oraz 15 dni aresztu za popełnione wykroczenie. Za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd, podając nieprawdziwe dane, mężczyzna odpowie przed sądem.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 48- i 30-latka. Mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary.

W czwartek (19.01.2023r.) około godziny 16:00 do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się 53-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna stawił się na pisemne wezwanie funkcjonariuszy. Okazało się, że 53-latek jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został zwolniony.

Również w czwartek mundurowi z Posterunku Policji w Wielbarku na ulicy Św. Wojciecha w Wielbarku zatrzymali mężczyznę. Po weryfikacji danych mężczyzny, okazało się, że jest on osobą poszukiwaną. To 26-letni mieszkaniec Wielbarka. Zgodnie z decyzją sądu ma do odbycia karę zastępczą pozbawienia wolności. 26-latek spędzi w zakładzie karnym 166 dni za niestosowanie się do orzeczonego wobec niego środka zabezpieczającego.

Niemalże w tym samym czasie dzielnicowy z Posterunku Policji w Wielbarku na terenie stacji paliw w Jedwabnie zatrzymał 21-latka. Jak się okazało, 21-letni mieszkaniec Wielbarka również był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ma do odbycia karę 42 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia.

W piątek (20.01.2023r.) około godziny 06:00 w Szczytnie policjanci szczycieńskiej jednostki zatrzymali kolejnego poszukiwanego mężczyznę. To 41-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna zgodnie w wyrokiem sądu ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Spędzi w zakładzie karnym 87 dni za niepłacenie alimentów.

Mundurowi przewieźli zatrzymanego 26-, 21- i 41-latka do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone przez wymiar sprawiedliwości kary pozbawienia wolności.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5