Sprawcy kolizji ukarani mandatami karnymi

2023-01-18 11:03:31(ost. akt: 2023-01-18 11:52:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Pojazd marki Audi uderzył w Renault, a Mercedes zderzył się z Fordem. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci nałożyli mandaty karne na sprawców zdarzeń.
W poniedziałek (16.01.2023r.) po godzinie 07:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 600, między Nowymi Kiejkutami a Kasprami. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi, 43-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wykonał nieprawidłowo manewr wymijania i uderzył w pojazd marki Renault. Po zderzeniu pojazdy obróciły się. Pojazd marki Audi uszkodził znak drogowy B-36 „zakaz zatrzymywania się”, a pojazd marki Renault uszkodził znak E-17a „miejscowość”. Pojazdem Renault kierował 38-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Obaj mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci nałożyli na 43-latka mandat karny.

Tego samego dnia przed godziną 19:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego na krajowej 58, między miejscowościami Marksewo – Babięta. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 27-letnia mieszkanka Warszawy jadąc pojazdem marki Mercedes nie zachowała bezpiecznej odległości za poprzedzającym ją pojazdem i wjechała w tył Forda. Samochodem marki Ford kierowała 34-letnia mieszkanka gminy Piecki. Kobiety były trzeźwe. W wyniku zdarzenia nie odniosły obrażeń. Mundurowi nałożyli na sprawcę zdarzenia, 27-latkę, mandat karny.

Szczycieńscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Szczególnie, gdy panują zmiennie warunki atmosferyczne. Wyjeżdżajmy w podróż odpowiednio wcześnie, by uniknąć pośpiechu.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5