Policyjne podsumowanie zdarzeń drogowych z minionego weekendu

2023-01-16 14:03:02(ost. akt: 2023-01-16 14:16:37)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W miniony weekend szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Pracowali również na miejscu zdarzenia drogowego osobówki z ciężarówką.
W piątek (13.01.2023r.) około godziny 23:00 na ul. Linki w Szczytnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seat. Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 37-latek posiada aktywny od lipca 2022 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie kontroli był trzeźwy. Mieszkaniec gminy Rozogi za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Następnego dnia (sobota, 14.01.2023r.) przed godziną 10:00 na ul. Sienkiewicza w Dźwierzutach funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Yamaha. Pojazdem kierował 35-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że kierował motorowerem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Również w sobotę (14.01.2023) około godziny 13:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Spychowie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca Citroenem włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ciężarowemu marki Mercedes. Citroenem kierowała 34-letnia mieszkanka gminy Piecki, a Mercedesem 61-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Oboje byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Funkcjonariusze nałożyli na 34-latkę mandat karny za spowodowanie zdarzenia drogowego.

W niedzielę (15.01.2023r.) przed godziną 16:00 na ul. Gdańskiej w Szczytnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Honda. Pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec miasta. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd natomiast nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowej policy OC. Dodatkowo, okazało się również, że 26-latek kierował motocyklem pod wpływem alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Za swoje zachowanie mieszkaniec Szczytna będzie tłumaczył się przed sądem. Odpowie za kierowanie pojazdem pomimo braku prawa jazdy oraz za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Tym wszystkim, którzy łamią prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominamy, że muszą liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami zarówno za popełniane wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5