Policjanci ze Szczytna zatrzymali osoby poszukiwane

2023-01-10 16:23:43(ost. akt: 2023-01-10 16:48:44)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Mają oni do odbycia kary zasądzone przez wymiar sprawiedliwości. Jednego mundurowi zatrzymali na terenie gminy Świętajno, a drugiego na terenie miasta Szczytno. Mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.
W poniedziałek (09.01.2023r.) szczycieńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych do odbycia zasądzonej kary mężczyzn.

Około godziny 11:00 funkcjonariusze udali się do jednej z miejscowości położonej w gminie Świętajno. W miejscu zamieszkania ujawnili poszukiwanego mężczyznę. To 35-latek. Mieszkaniec gminy Świętajno ma do odbycia karę aresztu w wymiarze 10 dni za popełnione wykroczenie. Policjanci zatrzymali 35-latka.

Kilka godzi później na terenie Szczytna ujawnili 34-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna również był osobą poszukiwaną do odbycia kary zasądzonej przez wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z decyzją sądu, 34-latek ma do odbycia karę 11 miesięcy pozbawienia wolności za przywłaszczenie. Mieszkaniec Szczytna został zatrzymany.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego, gdzie odbędą wymierzone przez sąd kary aresztu oraz pozbawienia wolności.

Policjanci przed rozpoczęciem służby zapoznawani są z wizerunkami oraz personaliami osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie służby sprawdzają miejsca zamieszkania osób ukrywających się przed odbyciem kary. Sprawdzają również miejsca, w których osoby poszukiwane mogą się ukrywać.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5