Fizjoalternatywa - tu zadbasz o swoje zdrowie!

2022-12-29 13:34:04(ost. akt: 2022-12-29 13:39:50)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Pasja, doświadczenie w zawodzie, jak również szereg specjalistycznych, szkoleń pozwala panu Kamilowi swobodnie poruszać się w tematyce rehabilitacji po urazach narządu ruchu, a także skutecznie nieść pomoc pacjentom. — Od zawsze wiedziałem, że chcę pracować z ludźmi. Wychodzę z założenia, że cele które sobie stawiamy wymagają od nas maksymalnego zaangażowania — mówi.
Kamil Olichwier ma wiele różnych zainteresowań. To człowiek sympatyczny, ale też niezwykle aktywny fizycznie. Interesuje się muzyką, filmem, motoryzacją, sportem i zdrowym stylem życia. Od 20 lat gra w baseball i jest czynnym graczem pierwszej ligi. Hobbystycznie jeździ konno, boksuje, morsuje i pływa.
— Aktywny byłem już od małego dziecka — opowiada. — Całe życie ze sportem jestem związany. Jednak to baseball skradł moje serce. Kiedy byłem w szkole podstawowej w moim rodzinnym mieście powstała drużyna. I tak gram już 20 lat. Teraz jestem graczem drużyny z Działdowa.

Pan Kamil to człowiek, dla którego praca jest pasją. Jego doświadczenie, odbyte kursy, różnorodne zainteresowania oraz aktywność pozwala nie tylko na szybszy powrót do sprawności, ale i na poprawę jakości życia oraz na profilaktyczne zadbanie o swoje zdrowie.

"Fizjoalternatywa Terapia & Trening" to miejsce szczególne, bo powstałe z wieloletniej pasji i chęci niesienia pomocy w przypadku dysfunkcji lub ograniczeń, w powrocie do sprawności oraz w szeroko pojętym dbaniu o zdrowy styl życia. Właściciel gabinetu - pan Kamil, jest magistrem fizjoterapii z 5-letnim doświadczeniem. W swoją praktykę wkłada dużo zaangażowania. Stara się być jak najbardziej skuteczny, a każdego pacjenta traktuje bardzo indywidualnie. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje. Ukończył już wiele kursów, takich jak: neuromobilizacje, FDM ( Fascial Distortion Model) - techniki manualne korygujące zniekształcenia układu powięziowego, podstawy terapii manualnej, diagnostyka i terapia stawu skroniowo-żuchwowego, zintegrowane techniki mięśniowo-powięziowe, terapia manualna punktów spustowych, suche igłowanie, bańki w fizjoterapii. Posiada też kurs instruktora pływania.

— Od zawsze wiedziałem, że chcę pracować z ludźmi. Mimo, iż jest to ciężka i wymagająca praca, daje mnóstwo satysfakcji. Wychodzę z założenia, że cele, które sobie stawiamy, wymagają od nas maksymalnego zaangażowania. Taka też jest etyka mojej pracy. Zdecydowałem, że muszę w życiu robić coś, co będzie związane ze sportem i pracą z drugim człowiekiem. Kiedy przyszedł czas wyboru studiów, padło na fizjoterapię. Po ich ukończeniu pracowałem w różnych placówkach, gdzie zdobywałem doświadczenie. Podnoszę cały czas swoje kwalifikacje, by holistycznie spoglądać na każdego pacjenta i profesjonalnie świadczyć usługi fizjoterapii — tłumaczy pan Kamil. — Jako czynny sportowiec doświadczyłem różnych kontuzji, co wymagało zgłębiania, zrozumienia własnego ciała i pomagało w szybszym powrocie do funkcjonalności oraz sprawności. Zwiększyło to także moje umiejętności pracy ze sportowcami różnych dyscyplin na różnych poziomach zaawansowania. Wykorzystuję to w funkcjonalnym treningu potrzebnym w procesie rehabilitacji lub systematycznym dbaniu o szeroko pojęte zdrowie.

Obrazek w tresci

Pan Kamil postanowił zaryzykować i pół roku temu otworzył własny gabinet "Fizjoalternatywa Terapia & Trening". Stał się on spełnieniem jego pierwszych zawodowych marzeń. Główną zasadą, którą kieruje się w swojej pracy jest odpowiednia oraz rzetelna współpraca z pacjentem i zrozumienie jego problemów. Bardzo ważna jest profilaktyczna edukacja i uświadamianie o konieczności zmian w stylu życia oraz systematycznej pracy nad własnym ciałem dla lepszego i długoterminowego efektu wdrożonych terapii. Ma to na celu przyspieszyć powrót do pełni zdrowia i sprawności jego pacjentów.

— Dla osiągnięcia celów trzeba działać wieloetapowo. Co to znaczy? Praca z pacjentem zaczyna się od bardzo obszernego wywiadu, oceny jego stanu zdrowia i postury oraz testów diagnostycznych w celu ustalenia dysfunkcji lub schorzenia. Przekrój pacjentów jest bardzo szeroki, dlatego każdy przypadek należy traktować bardzo indywidualnie. Pierwszych kilka wizyt skupia się głównie na manualnej pracy z pacjentem. Techniki i metody dopasowane są w zależności od potrzeb, ustalonego planu terapii i zaleceń. Kolejne wizyty, w zależności od przypadku, przeplatane są treningiem funkcjonalnym, który jest bardzo istotnym elementem powrotu do sprawności, czy pozbycia się bólu, a także ciągłego i nieskończonego rozwoju naszego organizmu. Należy nauczyć się fizjologicznej funkcji czy zaprogramować odpowiedni wzorzec, który wcześniej był wykonywany w nieprawidłowy sposób i często jest przyczyną kontuzji. Moje wykształcenie, wiedza oraz doświadczenie pomaga skutecznie i realnie pomóc pozbyć się wielu dolegliwości i ograniczeń. Pozwala także przywrócić komfort i jakość życia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w powrocie do sprawności lub chcesz profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie, zapraszam na konsultację i ustalenie odpowiedniej terapii — podsumowuje Kamil Olichwier.

Joanna Karzyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5