Podsumowanie zdarzeń w ruchu drogowym podczas świątecznego weekendu

2022-12-27 12:15:04(ost. akt: 2022-12-27 13:29:57)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci w świąteczny weekend czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Świąteczny czas najczęściej wiąże się ze zwiększeniem natężenia ruchu na drogach. Podczas weekendu nie zabrakło kierowców, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”.
W piątek (23.12.2022r.) przed godziną 02:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Lipniak. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie. W przydrożnym rowie znajdował się pojazd marki Ford. Przy pojeździe stał 24-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Okazało się, że 24-latek kierował Fordem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w jego organizmie krąży prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Grozi mu do 2 lat kary pozbawienia wolności.
Obrazek w tresci

W sobotę (24.12.2022r.) po godzinie 04:00 szczycieńscy mundurowi zauważyli na ulicy Warszawskiej w Szczytnie samochód marki Peugeot. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Kierowca pojazdu marki Peugeot nie zatrzymał się, dalej kontynuował jazdę. Po pościgu, zatrzymali samochód w miejscowości Leśny Dwór. Pojazdem kierował 29-letni mieszkaniec Szczytna. Okazało się, że kierowca chciał uniknąć policyjnej kontroli ponieważ był nietrzeźwy. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna posiada prawie promil alkoholu w organizmie. 29-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 5 lat kary pozbawienia wolności.

Kolejnego dnia, w niedzielę (25.12.2022r.) po godzinie 17:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru auta osobowego. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód znajduje się w rowie i leży na boku. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że całkowitemu spaleniu uległ pojazd marki Audi. W pojeździe nikogo nie było. Mundurowi ustalili, że właścicielem pojazdu jest mieszkaniec powiatu ełckiego. Policjanci usunęli pojazd i zabezpieczyli go na parkingu strzeżonym. Straty oszacowano na kwotę 3 000 złotych. Szczycieńscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Po raz kolejny przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi m.in.:
• wysoka grzywna;
• zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata;
• obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych;
• ograniczenie wolności;
• pozbawienie wolności do lat 2.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5