Drwale rywalizowali o złotą siekierę

2022-12-04 15:35:42(ost. akt: 2022-12-04 15:39:58)

Autor zdjęcia: Adam Gełdon

Już po raz trzynasty w Nadleśnictwie Spychowo odbyły się zawody drwali. Zacięta rywalizacja pozwoliła na wyłonienie najlepszego drwala, którym w tym roku został Sylwester Grzyb. Sylwester Jurczyk natomiast okazał się najbezpieczniej pracującym drwalem.
Święto Drwala to wydarzenie, w których pilarze pracujący w zakładach usług leśnych świadczących usługi na terenie Nadleśnictwa Spychowo, zmagają się w konkurencjach, takich jak: ścinka drzew, okrzesywanie, przerzynka złożona i na dokładność oraz wymiana piły łańcuchowej.
Obrazek w tresci

W tegorocznej edycji, która odbyła się 25 listopada, udział wzięło 10 pilarzy z 4 zakładów usług leśnych oraz gościnnie 4 uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.
Najważniejszym aspektem podczas zawodów jest bezpieczna i higieniczna praca, na którą ze szczególną uwagą przyglądali się sędziowie. Dlatego też coroczne Święto Drwala ma charakter również szkolenia BHP, aby praca pracowników ZULi była przede wszystkim bezpieczna.
Obrazek w tresci

Wydarzeniu towarzyszyły również konkurencje dla publiczności w tzw. „Wieloboju Drwala”, m.in. rzut toporkiem do pala, gumofilcem do beczki, czy gotowanie wody na czas. Można było również zwiedzać stoiska ze sprzętem do prac leśnych i BHP oraz stoisko Państwowej Inspekcji Pracy.
Obrazek w tresci

Tegorocznym najbezpieczniej pracującym drwalem został Sylwester Jurczyk z ZUL „DREWPOL”. W kategorii najlepszy drwal, I miejsce uzyskał Sylwester Grzyb z ZUL „FALCO Henryk Słowikowski”, który otrzymał symboliczną złotą siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo. II miejsce przypadło Wiesławowi Myślakowi z ZUL „ŻUBR Trzcińscy”, a III miejsce zajął Sylwester Jurczyk z ZUL „DREWPOL”. Z kolei najlepszym zakładem usług leśnych został ZUL „ŻUBR Trzcińscy”. Wśród gości najlepszym drwalem był Kacper Gut. Sędziowie przyznali również nagrodę dla najsympatyczniejszego zawodnika, która trafiła do Andrzeja Maciory z ZUL „Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński”.

Adam Gełdon

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5