Spotkanie z Jarosławem Chojnackim

2022-11-24 17:26:00(ost. akt: 2022-11-24 17:30:17)
Jarosław Jar Chojnacki

Jarosław Jar Chojnacki

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

W ramach wieczoru andrzejkowego Muzeum Mazurskie w Szczytnie zaprasza 30 listopada o godzinie 18.00 na spotkanie autorskie z Jarosławem Chojnackim.
Artysta należy do grona najlepszych polskich wokalistów, wykonawców piosenki literackiej. Jego motto artystyczne – „ każdy koncert gram i śpiewam tak, jakbym grał ostatni raz w życiu”. Śpiewa w polskim, słowiańskim stylu pozbawionym anglojęzycznych trendów popkulturowych. Nietuzinkowa barwa głosu i szerokie spektrum głosowe pozwala mu na zróżnicowanie kolorystyki, dynamiki koncertu.
Laureat i zdobywca pierwszych miejsc na najważniejszych festiwalach i konkursach piosenki poetyckiej. Dwukrotny zdobywca Grand Prix Festiwalu Sztuki Słowa „ Czy to jest kochanie” w Elblągu. Autor muzyki do ponad 60 wierszy polskich i zagranicznych poetów. Ma na swoim koncie dwie płyty audio: „ Zabijanie czasu” i „ Horyzont zdarzeń”. Jest artystą przede wszystkim koncertującym. Zajmuje się reżyserią i realizacją etiud i teledysków filmowych, fotografią, dźwiękiem i światłem. Jego muzyka i głos wykorzystywany był do filmów fabularnych i dokumentalnych a także spektakli teatralnych. Współpracuje od kilku lat z polską wytwórnią fonograficzną – Soliton.

– Spotkanie zdominuje oczywiście przede wszystkim muzyka, utwory w wykonaniu autora. Do zobaczenia w szczycieńskim muzeum – zaprasza Klaudiusz Woźniak kierownik Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5