VII Andrzejkowy Bieg Morsów w Szczytnie. Będzie też można wesprzeć Wiktora i Dawida w walce o zdrowie

2022-11-24 09:15:26(ost. akt: 2022-11-24 09:50:27)

Autor zdjęcia: Jacek Konieczny

Już w najbliższą sobotę, 26 listopada sezon na morsowanie zostanie oficjalnie rozpoczęty. Tradycyjnie, morsy organizują przy tym wydarzeniu akcję charytatywną, w której zebrane środki przekażą dla Wiktora i Dawida Sakowicz.
Wydarzenie, które odbędzie się na Plaży Miejskiej w Szczytnie objęte jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Szczytno Krzysztofa Mańkowskiego.

Tego dnia prowadzone będą licytacje oraz kiermasz ciast dla Wiktora i Dawida Sakowicz. Chłopcy są chorzy i są pod stałą opieką poradni specjalistycznych.
Dawidek urodził się z atrezją przełyku - nie był w stanie samodzielnie przełykać. Wada wymagała natychmiastowego działania lekarzy - w drugiej dobie została przeprowadzona operacja. Po niej u Dawida zdiagnozowano autyzm i niedosłuch. To choroby, na które nie ma skutecznego leku, jedynym ratunkiem jest intensywna rehabilitacja, która jest niezwykle trudna i kosztowna. Niestety, rodzice zauważyli, że z Wiktorem - bratem bliźniakiem, również dzieje się coś złego. Przestał mówić, nie potrafił skupić uwagi na dłużej niż krótką chwilę. Potwierdziło się najgorsze... U Wiktorka również zdiagnozowano autyzm.
Rodzice bliźniaków robią wszystko co w ich mocy by w przyszłości ich synowie mogli jak najlepiej funkcjonować. Niestety koszty związane z leczeniem są ogromne i nadwyrężają budżet rodzinny. Pomóżmy Wiktorowi i Dawidowi w ich nierównej walce o lepszą codzienność.

- Pomagać zawsze warto - mówi Jarosław Kordek, szef szczycieńskich morsów. - Choć uwielbiamy sie kąpać w lodowatej wodzie, to mamy gorące serca otwarte na potrzeby innych - szczególnie chorych dzieci. Zachęcamy do licytacji oraz zakupu ciast. Zebrane środki przekażemy na leczenie Wiktorka i Dawida. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa, kibicowania zawodnikom i udziału w licytacjach!
Obrazek w tresci

W programie:
9.00 - Otwarcie Biura Zawodów
9.30 - 14.00 Kiermasz Ciast Charytatywnych
11.00 - 11.40 Licytacje dla Bliźniaków
11.45 - Start Nordic Walking
12.00 - Start Biegaczy
12.05 - Spacer z Burmistrzem Miasta Szczytno
12.40 - Morsowanie
12.50 - 13.04 Licytacje dla Bliźniaków
13.05 - Dekoracja zwycięzców
13.20 - Biesiada

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5