Posiadali znaczne ilości środków odurzających

2022-11-09 08:30:00(ost. akt: 2022-11-09 09:16:58)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci realizując swoje zadania często działają wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. W Szczytnie po raz kolejny zaowocowało to zabezpieczeniem znacznej ilości narkotyków i zatrzymaniem mężczyzn podejrzanych o ich posiadanie. Tym razem zarzuty usłyszeli 31- i 26-letni mieszkańcy Szczytna. Odpowiedzialności nie uniknie też 27-latek zatrzymany w gminie Wielbark.
Skuteczna współpraca funkcjonariuszy różnych służb, jest jednym z elementów warunkujących efektywną walkę z przestępcami. Tak było w czwartek (03.11.2022r.) po godzinie 20:00, kiedy policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej pojechali pod ustalony adres w Szczytnie, pod którym miał się znajdować nielegalny salon gier.

Po wejściu do środka funkcjonariusze zastali 26-latka i 31-latka. Obaj mężczyźni to mieszkańcy miasta. W trakcie dalszych czynności w pomieszczeniach znalezione zostały znaczne ilości substancji zabronionych. Było to ponad 300 gramów amfetaminy, do których posiadania przyznał się 26-latek. Kolejne środki odurzające, jednak w znacznie mniejszej ilości, policjanci znaleźli przy 31-latku.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychotropowych. Wobec 26-latka, z uwagi na posiadanie znacznej ilość narkotyków, Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. 31-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast 26-latkowi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Nie były to jedyne narkotyki, jakie tego dnia zabezpieczyli policjanci z powiatu. Jeszcze przed godz. 19:00 policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku pojechali do miejscowości w gminie Wielbark, gdzie według zgłoszenia miała znajdować się osoba poszukiwana. Skierowani na miejsce policjanci zastali na miejscu 27-letniego mieszkańca gminy. Potwierdziło się to, że mężczyzna był osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary aresztu. W trakcie zatrzymania mundurowi znaleźli przy mężczyźnie szklany słoik, w którym znajdowała się marihuana.

Mężczyzna przyznał się, że substancja zabroniona należy do niego. 27-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5