Weekendowe podsumowanie działań w ruchu drogowym w powiecie szczycieńskim

2022-11-08 08:34:40(ost. akt: 2022-11-08 08:39:20)
1 zajawa główna kontrola prędkości na str. 1

1 zajawa główna kontrola prędkości na str. 1

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Szczycieńscy mundurowi podczas wykonywania czynności służbowych zatrzymują kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów prawa. Tylko w ten weekend zatrzymali dwóch mężczyzn nie posiadających uprawnień do kierowania pojazdami oraz dwóch mężczyzn, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
W piątek (04.11.2022r.) przed godziną 09:00 do szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Szczytnie na ulicy Chrobrego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca Oplem, 57-letnia mieszkanka gminy Szczytno nie zachowała bezpiecznej odległości przed poprzedzającym ją pojazdem i wjechała w tył pojazdu marki Hyundai, którym kierowała 46-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących, były trzeźwe. W wyniku zdarzenia nie odniosły obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi nałożyli na 57-latkę mandat karny.

Również w piątek (04.11.2022r.) przed godziną 23:00 na ulicy Leśnej w Szczytnie policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, którego kierujący w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze nie panował nad pojazdem i wprowadzał go w poślizg. Kierowcą Audi był 18-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który jak się okazało nie posiadał prawa jazdy, a samochód nie posiadał badań technicznych. Mężczyzna za popełnione wykroczenia będzie tłumaczył się przed sądem.

W niedzielę (06.11.2022r.) po godzinie 02:00 w Wielbarku na ulicy Czarnieckiego policjanci ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem marki Peugeot. 25-Letni mieszkaniec Wielbarka został przebadany alkomatem, był trzeźwy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. O losie 25-latka zadecyduje sąd.

Tego samego dnia (niedziela, 06.11.2022r.) policjanci szczycieńskiej „drogówki” kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarach zabudowanych. Po godzinie 11:00 w Lipowcu zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Audi, 23-letni mieszkaniec Szczytna przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny.

Następnie przed godziną 14:00 w Świętajnie policyjny miernik prędkości wskazał, że kierowa Mazdy jedzie w obszarze zabudowanym o 55 km/h za dużo. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd, kierował nim 30-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem.

Zgodnie z art. 94 kodeksu wykroczeń, kto prowadzi pojazd mechaniczny nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5