Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn

2022-10-27 12:09:08(ost. akt: 2022-10-27 12:12:45)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci szczycieńskiej komendy zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. Dwóch z nich wpadło na terenie miasta Szczytno, jeden na terenie gminy Pasym. Mężczyźni, zgodnie z decyzją sądu, zostali przewiezieni do zakładu karnego
W poniedziałek (24.10.2022r.) szczycieńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mężczyzn.

Pierwszego, 32-letniego mieszkańca Szczytna, zatrzymali na terenie miasta Szczytno tuż po godzinie 16:00. Mężczyzna był poszukiwany zgodnie z decyzją sądu do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa znieważenia funkcjonariusza.

Do kolejnego zatrzymania osoby poszukiwanej doszło ponad godzinę później w Szczytnie. Mundurowi zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości był osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu.

Następnego dnia (wtorek, 25.10.2022r.) przed godziną 12:00 na terenie gminy Pasym funkcjonariusze szczycieńskiej jednostki zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną. 71-letni mieszkaniec gminy Pasym zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości miał zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Mundurowi przewieźli zatrzymanych mężczyzn do zakładu karnego.

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych. Zapoznają się z wizerunkami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Przypominamy, że odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa osobę poszukiwaną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5