Podsumowanie weekendu na szczycieńskich drogach

2022-10-24 13:25:15(ost. akt: 2022-10-24 13:28:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Tylko w ten weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, jednego nietrzeźwego rowerzystę oraz kierowcę z orzeczonym aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi pracowali również na miejscu kilku zdarzeń drogowych. Apelujemy o zachowanie ostrożności.
W sobotę (22.10.2022r.) po godzinie 01:00 na ulicy Jagiełły w Wielbarku szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi, którym kierował 25-letni mieszkaniec Wielbarka. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 25-latka i okazało się, że wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. W jego krwi krążyło ponad 1.5 promila alkoholu. Mężczyzna nie wykonywał poleceń wydawanych przez mundurowych oraz wykrzykiwał wulgaryzmy. Na miejscu pasażera znajdował się 26-letni mieszkaniec Wielbarka, który również utrudniał wykonywanie czynności funkcjonariuszom i nie stosował się do ich poleceń. Policjanci zatrzymali 25-letniego kierowcę, a także zatrzymali mu prawo jady. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, używanie słów wulgarnych oraz niewykonywanie poleceń funkcjonariuszy mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 26-letni pasażer odpowie przed sądem za niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji.

Tego samego dnia (22.10.2022r.) po godzinie 23:00 mundurowi szczycieńskiej jednostki na ul. Władysława IV w Szczytnie zatrzymali samochód osobowy marki Audi. W trakcie kontroli okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. Dodatkowo, 22-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego kierowała pojazdem posiadając aktywny od sierpnia br. sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O losie 22-latki zadecyduje sąd. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (23.10.2022r.) po godzinie 11:00 w miejscowości Zieleniec policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford, którym kierował 23-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że wsiadł za „kółko” mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym kierował 23-latek nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz był niesprawny. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci nałożyli na kierowcę również mandaty karne za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie oraz niedopełnienie obowiązku poddania pojazdu badaniu technicznego.

Tego samego dnia (23.10.2022r.) przed godziną 15:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Wały-Wawrochy. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol policji ustalił, że 19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierując pojazdem marki Seat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volvo i uderzył w jego tył. Kierowcą Volvo był 25-letni mieszkaniec gminy Szczytno, a pasażerem pojazdu marki Seat był 17-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Kierowcy byli trzeźwi, nikomu nic się nie stało. Mundurowi nałożyli na 19-latka mandat karny.

Również w niedzielę (23.10.2022r.) przed godziną 18:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Dąbrowy – Myszyniec Stary ze zwierzyną leśną. Kierowca pojazdu marki Saab, 58-letni mieszkaniec powiatu skarżyńskiego jadąc w stronę Myszyńca Starego uderzył w sarnę, która wybiegła wprost pod jego auto. Na szczęście 58-latkowi nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy.

W niedzielę (23.10.2022r.) po godzinie 22:00 w miejscowości Długi Borek policjanci szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Styl jazdy kierującego rowerem wskazywał, że może on się znajdować pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że 62-letni mieszkaniec gminy Świętajno jest nietrzeźwy. W jego krwi krążyło ponad 3 promile alkoholu. Policjanci nałożyli na 62-latka mandat karny.

Policjanci ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali w miniony weekend kilka dowodów rejestracyjnych. Dominującym powodem był brak aktualnych badań technicznych. Przypominamy, że:za brak badań technicznych na właściciela pojazdu funkcjonariusze policji mogą nałożyć mandat karny w wysokości nawet do 3000 złotych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5