Uczniowie z Dźwierzut pamiętają o Papieżu Polaku

2022-10-19 17:51:39(ost. akt: 2022-10-19 17:57:41)

Autor zdjęcia: GOK w Dźwierzutach

Po raz siódmy Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach zaprosił uczniów szkół z terenu gminy na przegląd papieski "Jan Paweł II - pamiętamy!". Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów.
Przyzwyczailiśmy się mówić o Nim “Nasz Papież”. Wyrywało nam się to chętnie z dumnego serca. Z serca każdego Polaka. Chcieliśmy być Jego i cieszyliśmy się, że on jest nasz. Jeden z nas a taki Wielki. Sami przez to stawaliśmy się więksi, stawaliśmy się lepsi. Jak to dobrze, że był nasz. Od śmierci Jana Pawła II minęło już 17 lat. Wciąż pozostaje jednak bardzo mocno obecny w świadomości wielu z nas.

Uczniowie z terenu gminy Dźwierzuty spotkali się w miejscowym GOK, aby stanąć do konkursu „Jan Paweł II – pamiętamy”. Dwudziestka młodych ludzi recytowała utwory, które poruszały słuchaczy i jury. Większość z nich przyszła na świat już po śmierci Jana Pawła II. Nie mieli więc możliwości spotkać się z nim w czasie jego pielgrzymek do ojczyzny. Mogą jednak poznawać jego spuściznę i twórczość jemu poświęconą. Każdy z uczestników miał do przygotowania jeden utwór. Mógł wyjść spod pióra Jana Pawła II, albo być jemu poświęcony.
Obrazek w tresci

- Dziś, już po raz siódmy, odbył się Gminny Przegląd Papieski - "Jan Paweł II - pamiętamy!". Jestem wdzięczna, że tylu młodych co roku bierze w nim udział - mówiła Marianna Szydlik wójt Gminy Dźwierzuty. - Dziękuję wszystkim uczestnikom, przygotowującym ich nauczycielom, członkom jury, w którym miałam przyjemność być - panu Marcinowi Tyrlikowi i pani Barbarze Trusewicz oraz organizatorom - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Dźwierzutach za wspaniały czas.

Wyniki:
klasy 1-3
1. Pola Bartkowska
2. ex aequo Milena Kasperska i Karina Suchecka
klasy 4-6
1. Alicja Mróz
2. Lena Olender
3. Krystian Gosiewski
klasy 7-8
1. Klaudia Suchecka
2. Emilia Klimek
3. Karina Szubryt

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5