Ponad pół wieku idą razem przez życie

2022-10-16 13:24:45(ost. akt: 2022-10-16 13:32:11)

Autor zdjęcia: UMiG Pasym

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin. To ponad pół wieku nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. "Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ..." - te słowa wypowiedzieli ponad 50 lat temu i od tego czasu trwają w tej przysiędze.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczyło 14 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Pasym, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat.

Złote Gody to niezwykłe święto, obchodzone w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Aby na nie zasłużyć, trzeba wytrwać w jednym związku, w małżeństwie 50 lat, a więc przeszło 18 tysięcy nocy i dni. Wspólne pół wieku to wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych ludzi, którzy instytucję małżeństwa postrzegają dziś inaczej. Teraz wielu boi się odpowiedzialności za drugiego człowieka. Młodzi niechętnie zawierają związki małżeńskie i zakładają rodziny. Przykład życia tych par pozwala zburzyć wszystkie obawy. Są oni dowodem tego, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu przysięgi małżeńskiej można dochować, że idąc przez życie we dwoje, wiernie dzieli się każdy sukces i radości, ale też każdy smutek i niepowodzenie.
Obrazek w tresci

W ich życiu bywało różnie, ale oni zawsze szli razem, nie poddając się trudnościom i razem dzieląc radości i smutki. Są szczęśliwi i wciąż aktywni, mimo że są już emerytami. Znają smak trudów życia, poznali czasy bojaźni o siebie, bliskich i rodzinę. Pomimo tych trudnych doświadczeń dokonali rzeczy niezwykłych. Tworzyli na nowo i z sukcesem rodzinne kręgi, wychowali kolejne pokolenia, zapewnili swoim dzieciom i wnukom poczucie sensu i pewności, a życie dostarczyło i dostarcza im wielu radości.

Dekoracji przyznanymi medalami z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego, wręczenia dyplomów, listów gratulacyjnych oraz bukietów kwiatów dokonali Burmistrz Miasta Pasym Cezary Łachmański oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pasymiu Danuta Marczuk. Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, tort, tradycyjną lampkę szampana oraz miłą chwilę wspomnień.
Obrazek w tresci

Jubileusz świętowali:
Maria i Henryk Białczak - 53
Lila i Alfred Burchaccy - 53
Regina i Zygmunt Rosa - 53
Teresa i Zenon Michniewscy - 53
Wanda i Leon Ladzińscy - 52
Janina i Stefan Grabowscy - 52
Anna i Kazimierz Chełstowscy - 52
Janina i Jan Mamińscy - 52
Marianna i Stanisław Dworak - 52
Maria i Marian Marciniak - 51
Stanisława i Kazimierz Tercjak - 51
Helena i Stanisław Kosińscy - 51
Zofia i Zdzisław Gołaszewscy - 50
Renata i Jerzy Gryczka - 50
Grażyna i Ryszard Lachowicz - 50

Wszystkim parom małżeńskim redakcja Naszego Mazura życzy dużo zdrowia, radości oraz kolejnych szczęśliwych, wspólnie spędzonych lat!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5