Weekendowe podsumowanie zdarzeń w ruchu drogowym

2022-10-11 12:57:07(ost. akt: 2022-10-11 13:02:50)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Pomimo wielokrotnych apeli funkcjonariuszy Policji zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Tylko w ten weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, kierowcę bez prawa jazdy oraz kierowcę z orzeczonym aktywnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi pracowali również na miejscu kilku zdarzeń drogowych.
W piątek (07.10.2022r.) policjanci szczycieńskiej „drogówki” dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się ulicą Kętrzyńskiego w Wielbarku. Po godzinie 17:40 policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący pojazdem marki BMW porusza się o 60 km/h za dużo w obszarze zabudowanym. Za kierownicą BMW siedział 43-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie. Mieszkaniec powiatu makowskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Tego samego dnia (07.10.2022r.) po godzienie 20:00 szczycieńscy mundurowi zatrzymali w Wielbarku na ulicy 1-go Maja do kontroli drogowej pojazd marki Ford. W trakcie wykonywania czynności policjanci przebadali 34-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego alkomatem. Okazało się, że wsiadł „za kółko” mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Również w piątek (07.10.2022r.) przed godziną 21:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Mickiewicza w Świętajnie pojazd marki Ford. Policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec gminy Świętajno nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

W sobotę (08.10.2022r.) po godzinie 12:00 w miejscowości Leśny Dwór policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Kierowcą pojazdu był 32-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 13:00, tego samego dnia (08.10.2022r.) do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na krajowej 53 w miejscowości Korpele. 69-letni mieszkaniec Warszawy jadąc pojazdem marki Fiat nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem marki Volkswagen, w wyniku czego doszło do zderzenia. Volkswagenem kierował 35-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi, nikomu nic się nie stało. Mundurowi nałożyli na 69-latka mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sobotę (08.10.2022r.) przed godziną 00:00 policjanci szczycieńskiej drogówki zatrzymali na ulicy Chrobrego w Szczytnie pojazd marki Mazda. Kierowca tego pojazdu celowo wprowadził pojazd w poślizg oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo nie posiadał obowiązkowego wyposażenia w pojeździe i kierował pojazdem niesprawnym technicznie. W trakcie sprawdzenia stanu trzeźwości 23-letniego mieszkańca gminy Szczytno, okazało się, że w jego krwi krąży blisko promil alkoholu. Policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny, zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna za jazdę po alkoholu będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do 2 lat kary pozbawienia wolności.

W poniedziałek (10.10.2022r.) po godzinie 05:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zderzenia się dwóch aut, ciężarówki z busem. Na miejsce skierowany został patrol policji. Mundurowi ustalili, że kierowca pojazdu ciężarowego MAN, 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem marki Mercedes. Kierujący Mercedesem zatrzymał się, by skręcić w lewo, natomiast kierowca pojazdu ciężarowego zjechał na przeciwległy pas ruchu by uniknąć zderzenia i uderzył w bok pojazdu marki Mercedes. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi. Za kierownicą Mercedesa znajdował się 38-letni mieszkaniec Wielbarka. Na 33-latka policjanci nałożyli mandat karny.

Policjanci ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali w miniony weekend kilka dowodów rejestracyjnych. Dominującym powodem był brak aktualnych badań technicznych. Przypominamy, że za brak badań technicznych na właściciela pojazdu funkcjonariusze policji mogą nałożyć mandat karny w wysokości nawet do 3000 złotych.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5