Przysięgi małżeńskiej dotrzymują już ponad pół wieku

2022-09-25 13:03:32(ost. akt: 2022-09-25 13:09:26)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Miłość to jedno, a wspólne życie przez ponad pół wieku to drugie. To właśnie od tych, którzy przeżyli ze sobą pół wieku możemy się uczyć zaufania, tolerancji i umiejętności wybaczania, a także bycia dobrym dla drugiego człowieka. Przykład życia tych par pozwala zburzyć wszystkie obawy. Są oni dowodem tego, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, przysięgi małżeńskiej można dochować, że idąc przez życie we dwoje, wiernie dzieli się każdy sukces i radości, ale też każdy smutek i niepowodzenie.
— Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi — te słowa św. Jana Pawła II są doskonałą puentą wspólnie przeżytych lat.

Od kilkudziesięciu lat są razem, tworzą szczęśliwe rodziny, która doczekały się nie tylko wspaniałych dzieci, ale i gromadki wnuków a nawet prawnuków. „Złote Gody” i "Diamentowe Gody" to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku małżeńskiego nie jest łatwe. Słyszy to każda młoda para, która decyduje się na ślub. Jednak istnieje wiele związków, które pokazują, że można przeżyć ze sobą wiele lat i z każdym rokiem kochać się jeszcze bardziej. Właśnie takim przykładem udanych małżeństw jest 31 par świętujących Złote Gody oraz 2 pary obchodzące 60-lecie pożycia małżeńskiego.
Obrazek w tresci

Dostojni Jubilaci otrzymali uroczyste gratulacje od burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, który w swoim wystąpieniu wyraził im słowa uznania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz podziękował za piękny przykład dla młodego pokolenia.
Jubilaci otrzymali medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Krzysztof Mańkowski burmistrz Szczytna. Pary z rąk zastępcy burmistrza Ilony Bańkowskiej oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szczytnie Agnieszki Kaczmarczyk otrzymały okolicznościowe upominki.
Obrazek w tresci

Minęło 50 lat, a w przypadku dwóch par 60 lat od chwili, kiedy połączył ich los, kiedy z miłością i nadzieją powiedzieli sobie sakramentalne TAK. Przyrzeczenie to składali z ufnością, że będą dzielić dobre i złe chwile, wspomagać się wzajemnie i cieszyć się wspólną radością. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenie to dotrzymali. Dali z siebie tak wiele rodzinie i społeczeństwu, zarówno wychowując swoje dzieci na dobrych obywateli, jak i pracując na rzecz całej społeczności. Trwanie w małżeństwie przez tak długi okres jest przykładem dla dzieci i wnuków oraz wszystkich młodych małżeństw.
Wzruszeni małżonkowie chętnie dzielą się swoimi wspomnieniami i własną receptą na „dobre małżeństwo”.
— W rodzinie musi być cierpliwość, tolerancja, zrozumienie, umiejętność wybaczania oraz to, żeby zawsze być dla siebie oparciem i czuć się odpowiedzialnym za siebie nawzajem — wyliczają. — Nie można za wszelką cenę stawiać na swoim. Trzeba wybierać to pośrodku. I zawsze musi być miłość, bez niej żadne małżeństwo nie jest w stanie dobrze funkcjonować.
Obrazek w tresci

Wyjątkową oprawę muzyczną całej uroczystości nadał Zespół Tokam Band.

Redakcja Naszego Mazura z okazji tak pięknego Jubileuszu składa Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5