„Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!” - Działania policjantów w ramach „ROADPOL Safety Days”

2022-09-24 10:06:51(ost. akt: 2022-09-24 10:13:30)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

„Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!” Pod taki hasłem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzili przedostatni dzień działań profilaktyczno - edukacyjnych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.
W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności prowadzonego pod nazwą „ROADPOL Safety Days” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzili spotkania edukacyjno-informacyjne. W poniedziałek (19.09.2022r.) dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Trojanowicz odwiedził Szkołę Podstawową w Kałęczynie oraz Szkolę Podstawową w Rumach, gdzie spotkał się z uczniami, z którymi przeprowadził rozmowę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W środę (21.09.2022r.) o godzinie 08:30 do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przybyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie. Tematem spotkania było szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa, także w ruchu drogowym. Uczniowie klasy 1 TIL zostali oprowadzeni po jednostce oraz mieli możliwość przeprowadzenia wywiadu ze st. sierż. Joanną Manelską.

Tego samego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie udali się do przedszkola „Fantazja” w Szczytnie, a następnie na ulicy Polnej w Szczytnie spotkali się z przedszkolakami z „Kubusia Puchatka” oraz uczestnikami ruchu drogowego.
Obrazek w tresci

Spotkania z dziećmi poprowadziła policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie st. sierż. Joanna Manelska wspólnie z policjantami Referatu Ruchu Drogowego, sierż. szt. Krzysztofem Grzywacz oraz sierż. Aniką Pogorzelską. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego korzystania z jezdni, a także o zagrożeniach wynikających z niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci podkreślali jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Opowiedzieli również o elementach odblaskowych, które choć wydają się tak małe to potrafią uratować ludzkie życie. Spotkania odbyły się pod hasłem „Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zobowiązali się porozmawiać w domu z rodzicami o tym czego nauczyli się podczas lekcji o bezpieczeństwie, aby i im przypomnieć jak ważne dla ich życia i zdrowia jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dzieciom i uczestnikom ruchu drogowego policjanci wręczali ulotki i zawieszki, przypominając o tym, że każdy z nas ma do kogo wracać.
Obrazek w tresci

Obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności prowadzone pod nazwą „ROADPOL Safety Days” to działania policji oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z Wizją Zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W ramach obchodów „ROADPOL Safety Days”, za pośrednictwem lokalnych mediów, rozpowszechniony został stworzony przez szczycieńskich mundurowych spot promujący bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego pod hasłem „Zwolnij! Pokieruj życiem swoim i innych!”.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5