29-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Kierowca nie przyjął mandatu, więc sprawa trafi do Sądu

2022-09-23 08:44:04(ost. akt: 2022-09-23 08:49:15)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci z KPP w Szczytnie podczas codziennych służb czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Eliminują tych, którzy stwarzają realne i bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Świętajno, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h.
Policjanci szczycieńskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym na ulicy Polnej w Świętajnie. Po godzinie 07:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że samochód osobowy marki Mercedes jedzie o 53 km/h za dużo.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny, którego nie przyjął. W związku z tym, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to niezmiennie jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników dróg. Zmieniające się warunki atmosferyczne, niesprzyjające kierowcom, wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5