Dwie kolizje w tym samym miejscu i w tym samym czasie

2022-09-22 08:09:53(ost. akt: 2022-09-22 08:13:15)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Nastał okres jesienno-zimowy, warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. A to dopiero początek, bo przed nami zima. Pojawiły się pierwsze deszcze, na drogach robi się ślisko. Przypominamy o zachowaniu ostrożności, rozwagi i zdjęciu „nogi z gazu”.
Do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 508. Ze zgłoszenia wynikało, że auta dachowały i znajdują się w przydrożnym rowie.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci szczycieńskiej „drogówki”. Policjanci ustalili, że są to dwa odrębne zdarzenia zaistniałe w niemalże tym samym czasie i tym samym miejscu, na trasie Jedwabno - Piduń.

Kierująca pojazdem marki Ford 22-letnia mieszkanka gminy Jedwabno oraz kierująca pojazdem marki Skoda 24-letnia mieszkanka gminy Pasym nie dostosowały prędkości do warunków panujących na drodze. Kobiety na zakręcie straciły panowanie nad pojazdami, dachowały i wjechały do przydrożnego rowu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nic im się nie stało, były trzeźwe.
Obrazek w tresci

Policjanci nałożyli na 22-latkę i 24-latkę mandaty karne. Dodatkowo, okazało się, że 22-letnia mieszkanka gminy Jedwabno nie posiada prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Brawura nie popłaca, zadbajmy o zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników dróg. Dostosujmy prędkość do warunków jakie panują na drodze, wyjeżdżajmy odpowiednio wcześnie aby uniknąć pośpiechu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. _gość #3105441 22 wrz 2022 10:22

    Jedna sprawdzała fejsbunia druga makijaż.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5