Oszuści nie próżnują. Kolejna osoba oszukana

2022-09-19 09:49:42(ost. akt: 2022-09-19 07:56:28)
komputer

komputer

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ogłoszenia oszustów dotyczące proponowanych przedmiotów do sprzedaży nie różnią się niczym od ogłoszeń przeciętnego obywatela. Chęć uzyskania zaliczki przez sprzedającego oraz zbyt niska cena proponowanego przedmiotu powinna wzbudzić naszą czujność. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.
Do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się mężczyzna, który został oszukany na jednym z portali sprzedażowych. Mężczyzna stracił ze swojego konta 1 700 złotych.

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze! Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu transakcji przez Internet. Nie przelewaj gotówki osobom, których tożsamości nie znasz oraz nie klikaj w nieznajome linki, aby oszust nie miał zdalnej możliwości logowania się do twojego konta.

Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki.

Trzeba też pamiętać, by przy podawaniu danych karty bankowej zachować szczególną ostrożność. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki.

Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5