Spotkania profilaktyczno-edukacyjne w placówkach oświatowych

2022-09-19 07:37:36(ost. akt: 2022-09-19 07:45:14)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Do końca września policjanci szczycieńskiej komendy prowadzą spotkania profilaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach na terenie naszego powiatu. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” uczą, informują i przypominają dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Udzielają cennych wskazówek i porad praktycznych.
W minionym tygodniu Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie prowadzili spotkania profilaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach znajdujących się na terenie powiatu szczycieńskiego. Spotkania organizowane były w ramach planu działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci spotkali się z dziećmi, rodzicami, nauczycielami oraz pedagogami.
Obrazek w tresci


We wtorek (13.09.2022r.) policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Joanna Manelska udała się do Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, gdzie porozmawiała z uczniami tejże szkoły. Tego samego dnia dzielnicowi asp. szt. Dariusz Berendt oraz mł. asp. Kamil Niedziela spotkali się z rodzicami przedszkolaków uczęszczających do Przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 4 w Szczytnie.
Obrazek w tresci

W środę (14.09.2022r.) oraz czwartek (15.09.2022r.) st. sierż. Joanna Manelska wspólnie z dzielnicowym st. sierż. Kamilem Mendelewskim przeprowadzili spotkanie w Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Promyka” oraz w Niepublicznej Szkole Specjalnej z podopiecznymi Stowarzyszenia Promyk w Szczytnie oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie.

Dzielnicowy Gminy Pasym, asp. Grzegorz Licki udał się w czwartek i piątek (15 i 16.09.2022 r.) do Szkoły Podstawowej w Pasymiu i Gromie.

W piątek (16.09.2022 r.) dzielnicowi asp. szt. Dariusz Berendt oraz mł. asp. Kamil Niedziela kontynuowali cykl spotkań z uczniami klas 1-3 w SP nr 2 w Szczytnie.

Obrazek w tresci

Podczas cyklu spotkań z dziećmi, policjanci przekazują cenną wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informują jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się po drogach, czego należy unikać, a na co trzeba uważać. Mówią o zakazie przebiegania i przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych oraz zakazie korzystania z telefonu, tabletu i innych urządzeń przechodząc przez „pasy”. Uczą prawidłowego zachowania w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych. Informują o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem oraz przypominają o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dodatkowo przekazują dzieciom, jak ważnym elementem wyposażenia są odblaski, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
Obrazek w tresci


W trakcie trwania działań policyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi ze szczycieńskiej jednostki sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz niezbędne do kierowania uprawnienia. Dokonują kontroli stanu technicznego pojazdów, w tym autobusów w zakresie sposobu przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Spotkasnia te były również doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym użytkownikom drogi przygód Poli, podczas wspólnego czytania bajek z książki pt. "Na ratunek Poli".

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5