Kierował autem, pomimo braku uprawnień. Auto nie miało przeglądu technicznego ani polisy OC

2022-09-18 10:40:35(ost. akt: 2022-09-18 10:46:46)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który nie powinien wyjechać na drogę, gdyż nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej Polisy OC. Mężczyzna, który wcielił się w rolę kierującego również nie powinien nim być, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
W czwartek 15 września w godzinach nocnych w msc. Spychowo, policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie przystąpili do kontroli drogowej pojazdu osobowego marki Passat.

W trakcie weryfikacji danych pojazdu w systemach policyjnych okazało się, że pojazd ten nie posiada aktualnych badań technicznych oraz wymaganej Policy OC, więc w ogólne nie powinien poruszać się po drodze.

W trakcie dalszej kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego. 23-letni mieszkaniec Warszawy, w ogóle nie powinien być za kierownicą tego pojazdu, gdyż nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania. Dalsza jazda została mu uniemożliwiona, a pojazd został odholowany na policyjny parking.

Przypominamy!!! Od kierującego pojazdem mechanicznym wymagane są uprawnienia, które potwierdzają nabycie przez niego umiejętności do tego. Niestety jak pokazuje powyższy przykład, nadal zdarzają się kierujący, którzy lekceważą przepisy i nie myślą o konsekwencjach ich łamania. Za powyższe wykroczenie nieodpowiedzialny kierujący będzie tłumaczył się przed sądem, gdzie trafi jego sprawa.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5