Policjanci zatrzymali 31-latka i 28-latka za posiadanie narkotyków

2022-09-15 15:22:57(ost. akt: 2022-09-15 15:31:27)
Zatrzymany 28-latek

Zatrzymany 28-latek

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w miejscowości Wielbark zatrzymali 31-latka, który posiadał metamfetaminę oraz 28-latka, który posiadał amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyźni zostali zatrzymani. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Mundurowi ze szczycieńskiej jednostki pełnili obowiązki służbowe na terenie miejscowości Wielbark. Na ul. Kopernika uwagę policjantów zwrócił pojazd marki VW. Styl jazdy kierującego tym pojazdem wzbudził obawę policjantów, że może znajdywać się pod działaniem alkoholu. Dodatkowo, na widok policyjnego radiowozu kierujący VW gwałtownie skręcił. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierującym był 31-letni mieszkaniec Wielbarka. Mężczyzna podczas kontroli był nerwowy. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. 31-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, miał w organizmie niecałe 0,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec Wielbarka nie posiada prawa jazdy, a podczas kontroli ujawnili u niego substancje zabronione. Mężczyzna posiadał przy sobie metamfetaminę.

Dzień później, policjanci na ulicy Ogrodowej w Wielbarku zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi wylegitymowali 28-letniego mieszkańca Wielbarka. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili w posiadaniu mężczyzny substancje zabronione. Posiadał on przy sobie amfetaminę oraz marihuanę.

Funkcjonariusze zatrzymali 31-latka oraz 28-latka i osadzili w policyjnej celi. 31-Latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, natomiast 28-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5