„Wpadł” przekraczając dopuszczalną prędkość. Okazało sie, że 40-latek ma do odbycia karę ponad 7 lat pozbawienia wolności

2022-09-14 12:12:30(ost. akt: 2022-09-14 12:26:48)

Autor zdjęcia: Policja

Zdarza się, że mundurowi ujawniają i zatrzymują osoby poszukiwane w trakcie przeprowadzanych interwencji bądź kontroli drogowych. Tak było i tym razem, poszukiwany mężczyzna został zatrzymany. Najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym.
Policjanci szczycieńskiej „drogówki” dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym na ulicy Polnej w Świętajnie. Zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 40 km/h.

Podczas wykonywania czynności służbowych mundurowi sprawdzili 40-latka w systemach informacyjnych policji. Okazało się, że mieszkaniec województwa mazowieckiego jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 40-latka i przewieźli do zakładu karnego, gdzie mieszkaniec województwa mazowieckiego spędzi najbliższe lata.

Policjanci w ramach pełnionych obowiązków sprawdzają miejsca zamieszkania osób poszukiwanych oraz miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane, przed służbą zapoznawani są z personaliami osób, które mają zasądzoną karę pozbawienia wolności. Ujęcie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5