Spotkanie policjantów z harcerzami

2022-08-16 12:39:22(ost. akt: 2022-08-16 12:43:43)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Wakacje to okres wytężonej pracy policjantów. Dzielnicowi, policyjni profilaktycy mają zadanie nadzorować przebieg letniego odprężenia, który ma miejsce na zorganizowanych obozach i koloniach. W minionym tygodniu policjanci ze szczycieńskiej jednostki policji spotkali się z harcerzami wypoczywającymi nad Jeziorem Kierwik w gminie Świętajno.
Wakacje zawsze kojarzą się z beztroską. Tym bardziej w wakacje dzieci pragną spędzać czas na łonie natury, która w naszym powiecie daje ku temu takie możliwości.

Właśnie na taki wypoczynek, wybrali się harcerze z Ostrołęki. Spędzają swój wakacyjny czas na zorganizowanym obozie nad Jeziorem Kierwik w Gminie Świętajno. I to do tego miejsca w środę (10.08.2022 r.) wybrali się szczycieńscy policjanci w ramach działań "Bezpieczne Wakacje 2022". Na spotkaniu dzielnicowy Gminy Świętajno oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, przekazali informacje z zakresu prawidłowego zachowania się nad wodą, bezpiecznego zachowania w lesie, ale także i poza nim, czyli na drodze. Młodzi obozowicze zostali zapoznani również z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Nie zabrakło rozmów o niebezpiecznych i ryzykownych zachowaniach dotyczących sięgania po używki różnego rodzaju – narkotyki, dopalacze, papierosy w kontekście zarówno konsekwencji prawnych jak i zdrowotnych.
Obrazek w tresci

Z uwagi na fakt, iż bezpieczeństwo dzieci jest nadrzędną wartością, KGP przygotowała konkurs „Atystyczny PrzeWODNIK”, do którego zostali zachęceni obozowicze poprzez wręczenie tematycznych ulotek. Wykazali zainteresowanie wzięciem w nim udziału. Dzieci przedstawiły nawet swoje pomysły, na wykonania takich prac.

Podczas spotkania wywiązała się ożywiona dyskusja, podczas której młodzież dzieliła się przykładami ze swojego życia, kiedy to byli narażeni na ryzykowne sytuacje. Harcerze podzielili się swoimi sposobami ich rozwiązywania. Sposoby te zostały pochwalone przez policjantów, gdyż wskazywały na dużą świadomość zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi tak, aby nie wchodzić w konflikt z prawem oraz nie narażać swojego zdrowia i życia.
Obrazek w tresci

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5