Kolejni poszukiwani w rękach szczycieńskich policjantów

2022-08-09 17:22:30(ost. akt: 2022-08-09 17:23:49)

Autor zdjęcia: archiwum

Funkcjonariusze policji, na co dzień podejmują czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu osób ukrywających się. Osoby poszukiwane, które uchylają się przed odbyciem zasądzonej kary zostały zatrzymane przez szczycieńskich policjantów. Dwóch mężczyzn trafiło do zakładów karnych, gdzie mają do odbycia karę pozbawienia wolności.
W miejscowości Wielbark patrol Policji, w nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8.08.2022r.) dokonał zatrzymania 46-letniego mieszkańca Gminy Jedwabno. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Do zakładu karnego trafił na 120 dni, w związku z nie wywiązywaniem się z zasądzonej alimentacji.

Kolejną osobą zatrzymaną okazał się 42-letni mężczyzna, który poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie, celem zatrzymania na 48 godzin w związku z wykonaniem czynności procesowych. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, a o jego dalszych losach zadecyduje prokurator.

Osoby mające w policyjnych bazach danych statut osoby poszukiwanej, muszą liczyć się z tym, że zatrzymanie ich jest tylko kwestią czasu. Nie ważny jest wymiar zasądzonej kary, ale fakt rozliczenia za popełnione czyny. Ukrywanie się nie uchroni przed „oszukaniem” wymiaru sprawiedliwości i daje złudne poczucie wolności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5