Miał zabrane prawo jazdy, a mimo to kierował autem

2022-08-04 09:40:01(ost. akt: 2022-08-04 09:44:36)

Autor zdjęcia: policja

W trakcie kontroli inspektorzy ujawnili, że 26-latek nie powinien kierować pojazdem, gdyż kilka dni wcześniej zostało zatrzymane mu prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych za łamanie przepisów ruchu drogowego.
W poniedziałek (01.08.2022 r.) szczycieńscy policjanci zostali skierowani do miejscowości na terenie Gminy Jedwabno, gdzie funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Master.

Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec Bartoszyc, który nie powinien wsiadać do auta w roli kierowcy. Kilka dni wcześniej, decyzją Starosty Bartoszyckiego mężczyźnie zastało zatrzymane prawo jazdy, z uwagi na fakt przekroczenia 24 punktów za naruszenia przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

W związku z tym, że mężczyzna kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień dalsza jazda została mu zakazana. Pojazd został przekazany osobie, która w roli kierowcy może „występować” na drodze.

Przypominamy!!! Od kierującego pojazdem mechanicznym wymagane są uprawnienia, które potwierdzają nabycie przez niego umiejętności do tego oraz bezwzględna trzeźwość. Niestety jak pokazuje powyższy przykład, nadal zdarzają się kierujący, którzy lekceważą przepisy i nie myślą o konsekwencjach ich łamania. A za powyższe wykroczenie wobec nieodpowiedzialnego kierującego sąd, gdzie trafi jego sprawa, może orzec karę grzywny minimum 1 500 złotych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5