Kolejne oszustwo. Kobieta straciła prawie 2 tys. złotych

2022-08-03 08:47:22(ost. akt: 2022-08-03 08:51:11)
komputer

komputer

Autor zdjęcia: pixabay.com

Do kolejnego oszustwa doszło za pośrednictwem Internetu. Poszkodowana kobieta straciła blisko 2 tys. złotych, a wszystko przez to, że kliknęła w link, który okazał się fałszywy i posłużył oszustowi do „wyczyszczenia konta”.
Do szczycieńskiej jednostki policji zgłosiła się mieszkanka Gminy Szczytno. Kobieta oświadczyła, że na jednym z portali sprzedażowych nawiązała kontakt ze sprzedającym, który przesłał jej link do transakcji. Okazało się, że link był fałszywy i z konta kobiety zostały przelane środki w wysokości blisko 2 tyś. złotych. Po tym fakcie nie było już kontaktu ze „sprzedającym”, którym okazał się oszust, który nie chciał niczego sprzedać, a jedynym jego celem było uzyskanie dostępu do konta kobiety, co niestety mu się udało.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach.

Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki.

Trzeba też pamiętać, by przy podawaniu danych karty bankowej zachować szczególną ostrożność. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki.
Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5