Maraton w Pasymiu w strugach deszczu

2022-08-02 14:49:18(ost. akt: 2022-08-02 14:53:15)

Autor zdjęcia: Anna Kajat

W strugach deszczu rozegrany został 5 Etap Milko Mazury MTB w Pasymiu. Trudne warunki pogodowe spowodowały, że ukończenie na pozór szybkiej i łatwej trasy stanowiło nie lada wyzwanie.
Do samego końca nie było wiadomo, który z zawodników zwycięży na dystansie PRO. Zacięta rywalizacja między Marcinem Białobłockim (Bialoblocki ProCoaching), Piotrem Polusem (Wysepka Team) i Šarūnas Pacevičius (Sprint-rowery.pl – KSM ,,Gaja’’) trwała do samego końca. Ostatecznie pierwsze miejsce z czasem 02:08:30 zajął Marcin Białobłocki.

- Trasa szybka, nie za mocno techniczna, ale warunki pogodowe zmieniły ją na bardzo ciężką. Błoto i szutrówki kleiły, co spowodowało, że nie jechaliśmy szybko i czułem na plecach oddech rywali - mówi Marcin Białobłocki (Bialoblocki ProCoaching), zwycięzca wyścigu PRO.

Piotr Polus, drugi na mecie, miał ponad 30 sekund straty do lidera. Jego czas to 02:09:03. Trzecie miejsce zajął Šarūnas Pacevičius z czasem 02:09:06.

Na dystansie EXPERT bezkonkurencyjny był Michał Kopeć (MSR Olsztyn), przed Wojciech Damięcki (KP PSP MRĄGOWO) i Wiesławem Gralą (MLEKPOL TEAM). Wśród kobiet wygrała Adrianna Osińska (Wysepka Team), Gabriela Janowicz (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn) przed Katarzyna Salik (MLEKPOL TEAM).
Dystans Hobby zwyciężył Adam Nowakowski (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team). Kolejne miejsca na podium wywalczyli Daniel Kozioł (STRAVA MTB Team) i Marcin Okoński. Wśród kobiet wygrała Emilia Andrzejczyk (DAMAR Transport), pokonując linię mety przed Julią Słomion (BOGDZIEWICZ TEAM CUMULUS) i Katarzyną Deptułą (Kurpie Kadzidło).
Electofun E-Bike Race zwyciężył Kuba Wilczak (MSR Olsztyn).
Najkrótszy sobotni dystans FUN najszybciej pokonał wśród mężczyzn Marcin Łagodziński (UKS Ostróda Sport Team), a wśród kobiet triumfowała Natalia Chrostek (Kurpie Kadzidło).

Na kolejny etap Milko Mazury MTB zapraszamy 13 - 14 sierpnia do Giżycka. Miasteczko sportowe zostanie ulokowane w samym sercu Twierdzy Boyen. To będzie jeden z ciekawszych maratonów z cyklu Milko Mazury MTB na wymagającej trasie przygotowanej wspólnie ze Szprychą Giżycko.

Natalia Wrzosek

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5