Kolejni nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

2022-07-04 10:08:37(ost. akt: 2022-07-04 10:11:09)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Szczycieńscy policjanci patrolujący drogi naszego powiatu wyeliminowali kolejnych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy nie powinni wsiadać do pojazdu w roli kierującego. Aby być kierującym pojazdem mechanicznym wymagane są do tego uprawnienia, jak również bezwzględna trzeźwość.
W czwartek (30.06.22 r.) policjanci pełniący służbę zewnętrzną z Posterunku Policji w Świętajnie, w miejscowości Spychowo zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Ford. Okazało się, że podróżuje nim 32-letnia mieszkanka Warszawy. W trakcie sprawdzania danych osobowych kobiety, policjanci ustalili, że nie posiada ona wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. W związku z tym, za popełnione wykroczenie kobieta będzie tłumaczyła się przed sądem, a dalsza jazda została jej uniemożliwiona. Pojazd został przekazany osobie wskazanej, która tym razem posiadała prawo jazdy.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazało się dwóch kierujących, którzy podróżowali „na podwójnym gazie”. 46-Letnia kobieta, mieszkanka województwa mazowieckiego poruszała się pojazdem osobowy marki Seat. Osoba zgłaszająca oświadczyła, że kierujący tym pojazdem nie może utrzymać prawidłowego toru jazdy, co wzbudziło w niej uzasadnione podejrzenie, że może to być osoba nietrzeźwa. To przypuszczenie okazało się słuszne, gdyż przybyły na miejsce patrol policji stwierdził, że kobieta ma w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Tego samego dnia na terenie Gminy Świętajno zatrzymany został do kontroli pojazd marki VW. Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci uniemożliwili nieodpowiedzialnym kierującym dalszą jazdę, aby nie stwarzali swoim zachowaniem zagrożenia dla siebie i innych użytkowników drogi. Za takie lekceważące i rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego osoby te będą tłumaczyć się przed sądem.

Piłeś? Nie jedz!
Tak prosta zasada, a zarazem tak trudna do przestrzegania przez niektórych kierujących, którzy narażają siebie i innych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5