Odjazdowi bibliotekarze na rajdzie

2022-07-03 17:53:30(ost. akt: 2022-07-03 17:56:51)

Autor zdjęcia: MBP w Szczytnie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dźwierzutach w dniu 25 czerwca zaprosiły sympatyków jazdy rowerowej oraz miłośników książek na kolejną edycję rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”.
Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Ta ogólnopolska akcja odbywa się w Polsce od 12 lat i ma na celu: integrację środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu oraz promowanie bibliotek i czytelnictwa.
Obrazek w tresci

Liczba bibliotek, które włączają się w to przedsięwzięcie, rośnie z roku na rok.
W rajdzie uczestniczyły dwie drużyny: ze Szczytna oraz Dźwierzut, które niemal równocześnie wyruszyły ze swoich miejscowości przemierzając ścieżkę rowerową „Rowerem po kolei” by spotkać się w świetlicy wiejskiej w Nowych Kiejkutach. Drużyny rowerowe, wyposażone w pomarańczowe chorągiewki i szprychówki, w wesołych nastrojach dotarły na miejsce spotkania.

Po posileniu się pieczonymi kiełbaskami oraz słodkościami ufundowanymi przez „Społem” PSS w Olsztynie uczestnicy rajdu brali aktywny udział w zabawach przygotowanych przez bibliotekarki. Czas wypełniły zabawy literackie, zmagania sportowe oraz zajęcia plastyczne, podczas których można było wykonać własnoręcznie pamiątkową przypinkę. Zwieńczeniem integracyjnych zabaw było stworzenie wspólnego rajdowego wiersza. Wszyscy rajdowicze otrzymali pamiątkowe zakładki do książek oraz opaski odblaskowe.
Obrazek w tresci

MBP w Szczytnie oraz GBP w Dźwierzutach serdecznie dziękują wszystkim za miłą atmosferę podczas imprezy i aktywne uczestnictwo w przygotowanych zabawach. Dziękują również Sołectwu Nowe Kiejkuty za przygotowanie miejsca na piknik, „Społem” PSS w Olsztynie za słodki poczęstunek oraz pani Aleksandrze Michalczyk za opiekę medyczną podczas rajdu.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5