Rozmawiali o bezpiecznych wakacjach z dziećmi i młodzieżą

2022-06-23 09:23:32(ost. akt: 2022-06-23 09:28:02)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

W ramach planu „Bezpieczne Wakacje 2022” szczycieńscy profilaktyce oraz dzielnicowi rozmawiają z dziećmi i młodzieżą naszego powiatu, o zagrożeniach związanych ze zbliżającym się czasem beztroski.
Szczycieńscy dzielnicowi w ramach akcji „Dzielnicowy w szkole” odwiedzili placówki oświatowe na terenie naszego powiatu. Dzielnicowi spotkali się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie, Szkoły Podstawowej w Pasymiu, Rumach, Kałęczynie oraz Spychowie. Uczniowie Szkoły Podstawnej w Szymanach oraz uczniowie Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Orzynach również mogli liczyć na obecność policjanta podczas spotkania profilaktycznego. Dzielnicowy Gminy Pasym mł. asp. Grzegorz Licki udał się również na pogadankę do uczestników zielonej szkoły, która została zorganizowana w Ośrodku Wypoczynkowym Kalwa. Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkała się z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.
Obrazek w tresci

Podczas spotkań policjanci swoją uwagę skupili przede wszystkim na zagrożeniach godzących w bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno w trakcie spędzania czasu wolnego w domu, z uwzględnieniem zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, jak i niebezpieczeństw, z którymi dzieci i młodzież może spotkać się przebywając na świeżym powietrzu m. in. wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz innych zachowań ryzykownych.

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się również jak przygotować się do wycieczki w górach oraz nad morzem. Jak ważną rolę odgrywają numery alarmowe z tych poszczególnych regionów. Co zrobić w sytuacji, kiedy zgubię się w tłumie oraz jak reagować na dorosłego, który zwraca się z prośbą do dziecka o pomoc lub który chce dziecko podwieźć swoim autem do domu.

Tego typu spotkania są doskonałą okazją również do przypomnienia młodzieży o odpowiedzialności prawnej, jaka ciąży na nich za popełniane czyny. Czas wakacji jest czasem beztroski, ale nie zwalnia z rozsądnego zachowania i myślenia, gdyż konsekwencje wakacyjnych, niewłaściwych zachować mogą trwać znacznie dłużej niż same wakacje.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5