Piłkarz z Pasymia może zagrać na Mundialu

2022-06-16 11:09:58(ost. akt: 2022-06-16 11:25:32)
Pasymski Dom Dziecka w fazie grupowej wygrał wszystkie mecze

Pasymski Dom Dziecka w fazie grupowej wygrał wszystkie mecze

Autor zdjęcia: Paweł Sławiński

Podczas XIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka, które zorganizowano w Warszawie, nasze województwo reprezentowały drużyny z Olsztyna i Pasymia. Alan - piłkarz z Pasymia ma szansę występu w tegorocznych mistrzostwach świata!
Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka zorganizowało stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. W tym roku mistrzostwa były inne niż poprzednie, ponieważ jednocześnie zorganizowano także mistrzostwa Ukrainy.

W sumie zagrało aż 700 młodych piłkarzy - 400 z prawie 40 polskich placówek oraz blisko 300 dziewczynek i chłopców z 28 ukraińskich domów dziecka, które przebywają w Polsce z powodu inwazji Rosji na Ukrainę.

Zmagania rozpoczęto od rozgrywek grupowych. Niestety, drużyna ze stolicy regionu (występowała jako FC Olsztyn) nie zaprezentowała się najlepiej i już na tym etapie zakończyła swój udział w mistrzostwach, przegrywając wszystkie cztery spotkania. Znacznie lepiej spisali się reprezentanci pasymskiego Domu Dziecka, którzy jako Błękitni w fazie grupowej odnieśli cztery zwycięstwa i z pierwszego miejsca awansowali do fazy pucharowej. Niestety, na tym etapie - mimo przewagi i rozegrania dobrego spotkania - odpadli po rzutach karnych z zespołem Zew Morza Szczecin (w regulaminowym czasie 12 minut padł remis 2:2). Ostatecznie mistrzostwo Polski zdobył Sternik Szczecin, który po emocjonującym finale pokonał 2:1 Horyzont Kołaczkowo, czyli ubiegłorocznego mistrza.
Natomiast w finale mistrzostw Ukrainy Andriievo-Ivanivka pokonała 3:1 Perlynkę.

Obrazek w tresci

Pasymski Dom Dziecka reprezentowali: Damian Srebrzyński, Wojciech Mordarski, Patrycja Stryjewska, Krzysztof Mątwicki oraz zawodnicy występujący w grupach młodzieżowych miejscowych Błękitnych: Mateusz Tumanowicz, Alan Lehmann, Bartosz Stryjewski, Oskar Kabat i Paweł Kabat. Dwóch z nich zostało wyróżnionych: Alan Lehmann został powołany na zgrupowanie Reprezentacji Polski Dzieci z Domów Dziecka, które w poniedziałek rozpoczęło się w podwarszawskiej Zielonce. Piłkarz z Pasymia ma szansę występu w tegorocznych mistrzostwach świata! Natomiast Mateusz Tumanowicz zagrał w pokazowym meczu z byłymi reprezentantami Polski (m.in. Tomasz Sokołowski, Tomasz Kłos, Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Jarzębowski i Radosław Majdan). Oprócz byłych reprezentantów Polski na stadionie warszawskiego Hutnika pojawił się również selekcjoner Czesław Michniewicz, który poświęcił chwilę na zdjęcia z uczestnikami mistrzostw oraz wręczał im nagrody.

EM, dryh

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5