Zawodnicy Akademii zgarnęli wiele medali

2022-05-27 12:06:55(ost. akt: 2022-05-27 12:47:12)

Autor zdjęcia: Akademia Sztuk Walki-Novum

W Ostródzie odbyły się Międzynarodowe Zawody IKO Polish Open. W tak prestiżowych zawodach wystartowało 26 osób z Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark.
W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników 544 osoby z 46 klubów, z Polski, Czech, Ukrainy, Austrii, Japonii i Finlandii. Była to największa impreza Karate Kyokushin jaka odbyła się w Polsce od czasów pandemii.

Akademię Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark reprezentowali: Miłosz Gacioch, Natan Żyliński, Szymon Józwiak, Jakub Tomaszek, Aleksandra Kruszyńska, Franciszek Modzelewski, Sebastian Krajewski, Kamil Trzciński, Jan Jagaczewski, Szymon Świerczewski, Szymon Kordek, Zuzanna Oleksik, Maja Gratunik, Natalia Różycka, Konrad Kurpiewski, Lena Szynaka, Karol Długokęcki, Iga Długokęcka, Antoni Musolf, Ignacy Alancewicz, Barbara Bałdyga, Antoni Mikulak, Mikołaj Modzelewski, Szymon Modzelewski, Nina Wanowicz oraz Wojtek Wiśniewski.
Obrazek w tresci

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Wszystkie kategorie kumite jak i kata były bardzo mocno obsadzone. W zawodach wystartowali medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Był to kolejny udany start dla naszych zawodników. W zawodach wystartowali najmłodsi adepci Akademii. Był to dla nich pierwszy start i od razu w tak dużej imprezie. Żeby dojść do strefy medalowej wszyscy nasi zawodnicy młodsi i starsi musieli stoczyć po kilka walk. Czworo najmłodszych stanęło na podium. W konkurencji kata jak i kumite . wystartowali Wojtek, Basia, Antoni, Ignacy, Natan, Kuba, Ola. Wszyscy najmłodsi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie pokonując barierę strachu występując na zawodach przed publicznością.

W konkurencji kata do rundy finałowej dostała się Aleksandra Kruszyńska gdzie zajęła 6 miejsce. W kumite poszło już lepiej. Swoje kategorie wygrali Miłosz Gacioch, Józwiak Szymon, Jakub Tomaszek. Na drugim miejscu uplasowali się Natan Żyliński, Iga Długokęcka, Ignacy Alancewicz. Z brązowymi medalami wrócili Lena Szynaka, Szymon Modzelewski, Jan Jagaczewski, Maja Gratunik.
Drużynowo Akademia uplasowała się 10 miejscu. Kolejne bezcenne
doświadczenie zdobyte przez wszystkich naszych zawodników.
Wielkie brawa i ogromne gratulacje. Duże podziękowania dla sensei Grzegorza Pliszki, sensei Macieja Żylińskiego, sempai Krzysztofa Brackiego i wszystkich, którzy pomagali w czasie zawodów.