Naruszenia przepisów ruchu drogowego

2022-05-19 11:18:15(ost. akt: 2022-05-19 11:21:34)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci szczycieńskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego oraz wyeliminowali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących - kobietę na „podwójnym gazie” i sądowym zakazie oraz mężczyznę bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci apelują – kierowcy bądźcie odpowiedzialni za siebie i innych uczestników drogi
W poniedziałek (16.05.2022 r.) szczycieński dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z główniejszych ulic naszego miasta. Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do kierowania ruchem w celu udrożnienia przejazdu oraz ustalili, że w zdarzeniu tym brały udział dwa pojazdy osobowe. 33-Letnia kierującą pojazdem marki Kia, mieszkanka Gminy Rozogi wymusiła pierwszeństwo przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki VW. W wyniku tego doszło do bocznego zderzenia pojazdów. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców, do którego nie mieli zastrzeżeń. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu na sprawczynię został nałożony mandat karny w wysokości 1 500 złotych.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych, policjanci patrolujący nasze miasto zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Fiat. W trakcie czynności okazało się, że kierująca pojazdem w ogóle nie powinna prowadzić pojazdu, gdyż wsiadła do niego na „podwójnym gazie”. Dodatkowo w trakcie weryfikacji jej danych w systemach policyjnych okazało się, że kobieta ma wydany sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kobietę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kobieta ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Za przestępstwo prowadzenia w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu kobieta ponownie stanie przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie Gminy Wielbark zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Audi. Tym razem został ujawniony kierujący, który prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. 37-Letni mieszkaniec Gminy Wielbark za popełnienie tego czynu zabronionego będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci apelują!!!
Policjanci ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drogach. Jedźmy wolniej i ostrożniej oraz w stanie bezwzględnej trzeźwości. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych spowodowanych jest głównie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5