Cztery kolizje, dwie z udziałem motocykli

2022-05-10 09:54:05(ost. akt: 2022-05-10 09:58:21)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

W minionym weekend szczycieńscy policjanci obsługiwali aż cztery kolizje. Zdarzenia, w których na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał miały miejsce w Szczytnie, Tylkowie i Marksewie. Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną dwóch kolizji a niezachowanie bezpiecznej odległości to przyczyna kolejnych dwóch.
Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to przyczyna zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło w piątek (06.05.2022 r.) w miejscowości Szczytno na ulicy Skłodowskiej. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 56-letnia mieszkanka powiatu szczycieńskiego poruszająca się pojazdem marki VW Polo, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Hyundai, którym kierował 49-letni mieszkaniec Łowicza i wjechała w jego tył. Na szczęcie żaden z uczestników zdarzenia nie potrzebował pomocy medycznej. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Do kolejnego, groźnie wyglądającego zdarzenia doszło tuż przed godz. 17:00. Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Ostrołęckiej z udziałem pojazdu osobowego i motocykla. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem marki Toyota 19-letni mieszkaniec Szczytna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu motocyklowi Kawasaki, którym poruszał się 21-letni mieszkaniec gminy Szczytno. W wyniku, czego kierujący motocyklem uderzył w prawy bok Toyoty i wpadł do rowu. Przybyła na miejsce zdarzenia drogowego załoga karetki pogotowia przewiozła rannego motocyklistę do szpitala na dalsze badania. Policjanci wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia.
Obrazek w tresci

W sobotni poranek (07.05.2022 r.) około godz. 8:00 patrol ruchu drogowego pracował na miejscu zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Tylkowo. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu wynika, że 25-letnia kierująca pojazdem Mini Cooper, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Alfa Romeo, w wyniku, czego doszło do zderzenia pojazdów. Za kierownicą Alfy, siedziała 23-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia, nie potrzebował pomocy medycznej. Na sprawcę kolizji, 25-letnią mieszkankę małopolski - policjanci nałożyli mandat karny.

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu pojazdowi było przyczyną zdarzenia, które miało miejsce w niedzielę (08.05.2022 r.) w miejscowości Marksewo. Kierujący motocyklem marki Honda 25-letni mieszkaniec Pisza, podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocyklem marki Suzuki, 39-latkowi, w wyniku, czego doszło do zderzenia. 39-letni mieszkaniec Pisza z urazem stopy został przetransportowany do szpitala. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5