Miał ponad promil alkoholu. Policjantom tłumaczył, że uczy się jeździć

2022-05-08 11:19:19(ost. akt: 2022-05-08 11:38:12)
Policjanci ze szczycieńskiej komendy zatrzymali 37-latka, który jechał autem, niemal całą szerokością jezdni. Szybko okazało się, że to nie przez brak umiejętności, a przez alkohol. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Policjanci szczycieńskiej jednostki podczas patrolowania ulic naszego miasta, zatrzymali do kontroli mężczyznę, który poruszał się samochodem marki Seat, którego tor jazdy wskazywał, iż może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

Badanie stanu trzeźwości 37-latka wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. 37-latek, mieszkaniec Szczytna tłumaczył policjantom, że jest w trakcie kursu na prawa jazdy i uczy się jeździć przed egzaminem. Szkoda tylko, że nie zdobywał swoich umiejętności z instruktorem nauki jazdy oraz że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Taka nauka mogła się skończyć tragedią na drodze.

37-latek za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i kierowaniem pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem. Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5