Potrącenie rowerzystki na drodze DK 53. Policjanci apelują o ostrożność

2022-05-06 15:31:30(ost. akt: 2022-05-06 15:39:23)

Autor zdjęcia: OSP Świętajno

Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu i rekreację, a dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. W ostatnich dniach słoneczna pogoda sprzyja amatorom jednośladów. Należy jednak pamiętać, że poruszający się rowerem należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na drodze DK 53 doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Mundurowi ustalili, iż 60-letni kierowca Hundaia wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 62-letniej rowerzystce, wyniku, czego doszło do potrącenia cyklistki.

62-latka, mieszkanka gminy Świętajno została przetransportowana do szpitala. Jak ustalili szczycieńscy funkcjonariusze, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na szczęście doznała tylko ogólnych potłuczeń ciała.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej, mieszkaniec województwa dolnośląskiego, z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych

Apelujemy do kierowców, aby wykazywali się szczególną ostrożnością podczas kontaktu z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Pieszym i rowerzystom przypominamy by zadbali o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska czy zwykła latarka sprawią, że poruszający się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5