Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy

2022-04-19 08:11:37(ost. akt: 2022-04-19 08:18:47)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-latkę, która zdecydowała się wsiąść za „kółko” VW bez wymaganych uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że pojazd, którym poruszała się po drogach naszego powiatu, był niesprawny technicznie, przez co stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych jego uczestników. Kierująca nie zastosowała się też do znaku B20, który mówi, że należy się „zatrzymać”.
Na ul. Chrobrego w Szczytno, szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki VW, która nie zastosowała się do znak B20. Za kierownicą siedziała 38-letnia mieszkanka Szczytna. Po sprawdzeniu jej danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto pojazd, którym kierowała posiadał szereg usterek, które stwarzały zagrożeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Policjanci zakazali kobiecie dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez kierującą. 44-latka została ukarana mandatem w kwocie 300 złotych za nie zastosowanie się do znaku B-20 oraz 300 złotych za zły stan techniczny pojazdu. Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień odpowie przed sądem.

Kolejny kierujący „wpadł” w ręce policjantów też na ul. Chrobrego w Szczytnie, ponieważ nie zastosował się do znaku B-20. Pojazd marki Opel, którym poruszał się 37-latni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, posiadał szereg usterek, które zagrażały bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym. Na kierującego, za popełnione wykroczenia nałożono mandat karnym w kwocie 1100 złotych oraz został zatrzymany mu dowód rejestracyjny.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący to 23-latek, mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Mężczyzna kierował motorowerem Kymco, nie posiadając uprawnień do kierowania motorowerem. Młodzieniec za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają!
Od 1 stycznia 2022r. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.
Co więcej, dodatkowo sąd musi w tej sytuacji orzec zakaz prowadzenia pojazdów. To oznacz, że oprócz zapłacenia grzywny będzie trzeba na pewien czas pożegnać się z samochodem.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5